Titaanide või(s)tlus
Raimo Ylönen
01.02.2018

Eestlased on nutihullud. Aasta eelviimane kuu lõi jälle kõik rekordid – kokku osteti 37 500 uut mobiili kogusummas 12,7 miljoni euro eest, mida on tükiliselt 17 ja rahaliselt 37 protsenti rohkem kui mullu samal ajal. Neist numbritest järeldub, et takistuseks pole ka hind, mis nii mõnegi tippmudeli puhul ulatub juba üle tuhande euro.

• Apple iPhone X
• Huawei Mate 10 Pro
• Samsung Galaxy Note 8

Kõigest kümne aastaga on nutitelefon tulnud ja muutunud kõige elementaarsemaks tehnikavidinaks, mis on taskus nii koolilastel kui vanavanematel. Ajaloos on ennegi tehnoloogia arengud toonud kaasa hüppelisi muutusi mõnes tootesektoris, aga enamasti on n-ö massidesse mineku puhul mänginud olulist rolli ka hinnalangus – kui näiteks meelde tuletada paneeltelerite tulemist. Nutitelefonid ujuvad selles osas täiesti vastuvoolu – seadmete keskmine hind muudkui kerkib, aga täpselt sama teevad ka müüginumbrid.

Mida sellest järeldada – vähemalt seda, et inimesed on nõus lahkelt maksma uute omaduste ja paremate tehniliste näitajate eest ja kokku küll ei hoia. Üha kasvavad müüginumbrid tõestavad, et vähemalt aasta-paari järgi vahetatakse telefon uuema mudeli vastu.

Kolm kuningat
Operaatorite müügiedetabelite tipus on sama rahvusvaheline kolmik – Apple Ameerikast, Huawei Hiinast ja Samsung Koreast. Esikümnesse jõuab neilt tootjatelt enamasti mitu mudelit.

Siinses võrdluses on parimatest parimad – Apple iPhone X, Huawei Mate 10 Pro ja Samsung Galaxy Note 8 – tehnoloogiline tipptase, mis kajastub ka hinnas.

Sarnased artiklid