Tippude tipud võistlusrajal
04.09.2013

Suve juurde käib traditsiooniliselt suur sportautode test Rootsis Knutstorpi ringrajal. Vähemalt üks rekord sai löödud, osalejate arv oli seninägematu 24, kusjuures üks oodatumaid külalisi, uus McLaren jäi viimasel hetkel tulemata. Mis nägu ja tegu seekordne seltskond sai?

Aston Martin Vantage Special Edition
Audi RS4
Audi RS6
Audi R8 V10 FSI Plus
Bentley Continental GT V8
BMW M135i
BMW M6 Gran Coupé
Ford Fiesta ST
Ford Focus ST
Jaguar F-type V8
Kia ProCeed GT
Lamborghini Aventador
Lotus Exige S
Lotus Evora S
Mini JCW GP
Nissan Juke Nismo
Nissan GT-R 2013
Opel Astra OPC
Peugeot 208 GTI
Porsche Cayman S
Porsche 911 Carrera 4S
Volkswagen Golf GTI Performance
Volvo V40 T5
Volvo S60 T6 AWD

Robert Koistinen, Aimo Niemi
Tehniline abi Ragnar Mehisto

Sel suvel ei saanud ilmade üle nuriseda, mõlemal testipäeval paistis päike ja võrdluskõlbulikke tulemusi polnud raske saavutada. Ka oli Knutstorp nii agaras kasutuses olnud, et tolmu ei olnud rajale kogunenud.

http://www.youtube.com/watch?v=zQldMpzo8JU#t=17

Kõik osalejad on uued või vähemalt märgatavalt uuenenud. Tõsi, Lamborghini Aventador võinuks sellisena osaleda juba kahe aasta eest, ent selle lähim konkurent supersportautode seas, Audi R8, on vahepeal saanud topelsiduriga käigukasti.

Järgneb rühm veidi tavalisemaid, kuid siiski eksootilisi sportautosid: Aston Martin Vantage Special Edition, Bentley Continental GT, BMW M135i, Jaguar F-Type, Lotus Exige ja Porsche Cayman. Aston Martin käis läbi Taani tuunijate juurest, nii et kere mõõdud jäid samaks, kuid kõik mootorisse puutuvad andmed on muutunud. Ka Nissan GT-R on saanud lisavõimsust, Porsche 911 on aga sedapuhku nelikveoline S-versioon. Lotus Evora on selles seltskonnas esmakordselt.

Võimsate mitmeukseliste autode neliku moodustavad Audi RS4, Audi RS6, BMW M6 ja Volvo S60 AWD Polestar. Audid on siin esimest korda, kuid M6 oli mullu kabrioletina ja Volvo paari aasta eest arendusversiooniga R-Design.

GTI-klassi kuulub kuus uudisteost, neist värskemad Kia ProCeed ja VW Golf GTI uus põlvkond. Ford Focus ja Opel Astra OPC on mullused uudised, kuid eelmise aasta katsetele need autod veel ei jõudnud. Mini baasversioon on küll vana, kuid ringraja jaoks kohandati see alles tänavu.

Pisikesi uljaspäid on kolm: Ford Fiesta ST, Peugeot 208 GTI ja Nissan Juke Nismo – kõik uued ja söakad.

Mis Knutstorpil selgus? Loe septembrikuisest Tehnikamaailmast!

Sarnased artiklid