Tippmobiil või taskukaamera?
Harri Slip

Mobiiltelefon on ju meil alati taskus ja milleks peaks siis üleüldse veel kaasa võtma fotoaparaadi? Sest sellega saab mõnikord teha pilte, mis mobiiliga jääksid tegemata.

Digitaalne maailmaruum täitub fotodega üha kiirenevas tempos ja lõviosa neist piltidest pärineb loomulikult mobiiltelefonidest. Väikeste taskukaamerate ehk seebikarpide seis pole kiita, ainult suuremad, vahetatavate objektiividega kaamerad on endiselt hinnatud proffide ja tõsisemate fotoentusiastide seas.
Seebikarpidel on aga sellegipoolest omad eelised täiesti olemas, mainides kasvõi kvaliteetset optilist suumi. Mõõdud on samuti väga taskusõbralikud ning kasutusmugavus ja -kiirus – vaid pildistamist silmas pidades – väga head.

Intrigeeriv kolmik
Vaatamata mobiilikaamerate üleküllusele, võtsime testida ka alternatiivseid reisikaameraid – kaks taskukaamerat ehk nn seebikat.
Panasonic oli üks esimesi, kui mitte kõige esimene, kes ühendas väikesed mõõdud ja võimalikult "pika" optilise suumi. Talvel saabusid Panasonicu mudelivalikusse kaks uut TZ-seeria kaamerat, mis salvestavad ka paremate mobiilide hulgas standardiks saanud 4K-videot.
Olgugi, et Panasonic DMC-TZ80 ja DMC-TZ100 välimuse osas just palju ei erine, on neil üks oluline vahe – 850 eurone TZ100 peidab endas suhteliselt suurt, nn ühetollist sensorit, mis on näiteks ka Sony taskukaamera hitil RX100. 550-eurone TZ80 sensor on aga "tavasuuruses" 1/2,3", milletaolisi leiab ka paljudest mobiilidest.
Just sensori mõõdud mängivad väga suurt rolli pildi kvaliteedis ja olemuses, aga tuleme selle juurde natuke hiljem tagasi.
Mobiilide osas oli valik küllalt lai, aga Samsung S7 saabus just sobival ajal ning on ka kaamera osas kõvasti kiita saanud. Sensor on 1/2,5-tolline, objektiivi vaatenurk vastab 26 mm täiskaadrile, avaarv suhteliselt suur f/1,7.

Kes keda? Loe juunikuisest Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid