Teine tiitel Superbile
Tõnu Ojala
03.02.2016

Ajakirja Tehnikamaailm eestvedamisel 16. korda välja antud Eesti aasta auto tiitel läks Škoda Superbile. Škoda lipulaevast sai Volkswagen Golfi järel konkursi teine kahekordne võitja ning ühtlasi õnnestus Škodal esimese automargina neljandat korda esikoht võtta.

Laitse RallyParkis aset leidnud sõidupäeva järgselt punkte kokku lugedes sai kinnitust oletus, et sel korral ongi parimad šansid kahel VW kontserni esindajal – enamik maksimumpunkte kippus jagunema Škoda Superbi ja VW Passati vahel. Mida enam hindeid aga TMi toimetusse laekus, seda enam hakkas 2009. aastal oma eelmise mudelipõlvkonnaga juba esikoha saanud Superb eest libisema ja lõpuks kasvas vahe Passati eest tervelt 15 punktini. See tähendas Škoda ülieduka saaga jätku, sest viiest läbi aegade Eesti aasta auto finaali pääsenud Škodast on esikohata jäänud vaid üks – kaks aastat tagasi II kohaga leppima pidanud Octavia!

Kahe suure rivaali taga jäi mõneti tänamatult varju tihe konkurents kolmandale kohale. Lõpuks pani rivaalidest enam maksimumpunkte noppinud Volvo XC90 Hyundai Tucsoni ja Ford Mondeo ees siiski oma paremuse maksma. Kuuenda kohaga leppis sel korral Honda HR-V.

Sarnaselt mullusele jagus ka tänavu maksimumpunkte kuuest finalistist viiele (ainsana ei pandud „seitset“ Fordile), miinimumpunktidest pääses vaid teiseks tulnud Volkswagen. Olgugi et esikohavõitjaid saab olla vaid üks, tuleb silmas pidada, et kokku mainiti avavoorus enam kui 30 autot ning juba kuue parema sekka pääsemine on selge võit. TOP6-le järgnesid napilt joone alla jäänud Subaru Levorg ja Opel Corsa, ohtralt leidsid äramärkimist ka Hyundai i20, Škoda Fabia ja Mazda CX-3.

Aasta autot valitakse Tehnikamaailma eestvedamisel aastast 2001. Kui esimesel aastal selgus võitja rahvahääletuse tulemusel, siis alates 2002. aastast valivad aasta autot autoajakirjanikud (tänavune žürii oli 18liikmeline). Esimeses voorus pidi iga žürii liige valima aasta kestel Eestisse jõudnud uudismudelite seast 10 soosikut, enim hääli saanud 6 autot pääsesid finaali.

Eesti aasta auto 2016

1. Škoda Superb

2. Volkswagen Passat

3. Volvo XC90

4. Hyundai Tucson

5. Ford Mondeo

6. Honda HR-V

Eelmisel aastal pälvis Eesti aasta auto tiitli Renault pisiauto Twingo. Nagu viimastel aastatel tavaks saanud, kuulutati ka Eesti aasta auto 2016 välja ETV saates Ringvaade.

Škoda Superb ja Volvo XC90 konkureerivad ka 29. veebruaril välja kuulutatavale Euroopa aasta auto 2016 tiitlile. VW Passat ja Ford Mondeo jõudsid aga juba mullusele Euroopa konkursile, kus Passat ka kindla esikoha võttis.

 

Sarnased artiklid