Teine tiitel Renault´le

Tänavu 15.  korda aset leidnud Eesti aasta auto konkursi esikoht läks ülinapilt – vahe teiseks jäänud Nissan Pulsariga oli vaid üks punkt – Renault Twingole.

Renault´st sai Škoda, Volkswageni ja Peugeot´ järel neljas automark, kel Eesti aasta auto tiitleid auhinnakapis enam kui üks. Vt ka 21. novembri Ringvaatest!

Esikoha osas jätkus põnevust viimaste laekunud häälteni – kas Eesti aasta auto saab uue võitja Nissani näol või astub Renault´ nende sekka, kes läbi 15 aasta enam kui ühe esikoha saanud (Renault seni ainus esikoht pärines aastast 2002, mil esikohale hääletati Laguna). Artimeetika oli armutu – viimaste punktide tabelisse jõudes ilmus ekraanile korvpallile omane skoor 91:90 Renault kasuks.

Twingo ülinapp edu on pooleteise aastakümne kestel kolmas kord, mil võitja vaid ühe punktise vahega selgub –  2004. aastal võitis Honda Jazz sel moel BMW 5.seeriat ning 2011. aastal suutis kahe Opeli omavahelises võistluses Astra Merivat edestada.

Olgugi, et absoluutse võitjana saab sellest konkursist väljuda vaid üks, tuleb silmas pidada, et kokku mainiti avavoorus 30 erinevat uudismudelit.

Esimestena jäid joone alla Nissan Qashqai, BMW mahtuniversaal 2 Series Active Tourer ja pisike elektriauto i3, Subaru WRX STI ning kolmikute trio Toyota Aygo/ Citroën C1/Peugeot 108. Selles seltskonnas juba kuue parema sekka pääsemine näitab žüriipoolset kõrget hinnangut ja omalaadset kvaliteedimärki.

Aasta autot valitakse Tehnikamaailma eestvedamisel aastast 2001. Kui esimesel aastal selgus võitja (Peugeot 206) rahvahääletuse tulemusel, siis alates 2002. aastast valivad Aasta autot autoajakirjanikud. Tänavune žürii oli 18 liikmeline, esindades nii ajakirju, ajalehti, internetiportaale kui televisiooni ja raadiot.

Esimeses voorus pidi iga žürii liige valima aasta kestel Eestisse jõudnud uudismudelite seast 10 soosikut, enim hääli saanud 6 autot pääsesid finaali. Lõppeval aastal kandis esimese kahekordse võitjana Eesti aasta auto tiitlit Volkswagen Golf (võitis ka aastal 2005).

Läbi aegade on edukaim olnud 3 esikohta (2007, 2009 ja 2010) saanud Škoda. Renault´st sai aga nüüd Volkswageni ja Peugeot kõrval kolmas kahekordne võitja.  

Eesti aasta auto 2015

1. Renault Twingo                     91

2. Nissan Pulsar                        90

3. Mercedes-Benz C-klass        78

4. Porsche Macan                      54

5. Mazda3                                  50

6. Citroën C4 Cactus                  33

Renault Twingo oli ka "Rooli võimu" septembrikuine kuu auto!

 

Sarnased artiklid