TEADUS: Tehnopolis algas Mehhatroonika keskuse ehitus
30.05.2011

AS YIT Ehitus ja Tallinna Teaduspark Tehnopol alustasid uue Mehhatroonika keskuse ehitustöödega. Elektroonika- ja masinaehitusettevõttele suunatud kontori- ja laborihoone valmib 2012. aasta septembriks.

9000 m2 pinnaga mehhatroonika keskuse maksumus on 7 miljonit eurot. Hoone ehitamiseks on AS YIT Ehitus ja Tallinna teaduspark Tehnopol loonud ühisettevõtte. Keskuse projekteeris arhitektuuribüroo Luhse ja Tuhal OÜ.

Ligi 50% keskuse kogupinnast on täna ettevõtetele broneeritud. Suurrentnikena hakkavad hoones tegutsema Mehhatroonika Innovatsioonikeskus IMECC ja mõõtevahendite taatlemise ja kalibreerimisega tegelev AS Metrosert.

Mehhatroonika Innovatsioonikeskuse juhatuse liikme Jüri Riivese sõnul peaks kõrgtehnoloogiline tootmine olema Eesti tõeline tulevik. „Meil on hea meel, et rajatav Mehhatroonika keskus loob alused püstitatud sihtide saavutamiseks ning on teerajajaks tootmise ja teaduse integratsioonis.“

Mehhatroonika keskusesse loodava labori näol on elektroonika ja mehhaanika ettevõtetel olemas tingimused prototüüpide valmistamiseks. Laboris on võimalik otsast lõpuni toota väiksepartiilisi elektroonikaseadmeid, mille valmistamiseks Eestis seni võimalus puudus.

Metroserdi juhataja Ain Noormägi hinnangul on Tehnopoli rajatav Mehhatroonika keskus riigi metroloogia keskasutuse jaoks hea asukoht. „TTÜ teaduspotentsiaalist, Eesti masinatööstuse tootmispotentsiaalist ja Metroserdi mõõtealasest usaldusväärsusest tekkiva sünergia toel tekkib tugeva ekspordivõimega tehnoloogiakeskus,“ lisas Noormägi.

"Tehnopoli uued kinnisvaraarendused näitavad ettevõtluse suurenevat huvi asuda ülikoolidele lähemal. Oleme kindlad, et innovatsiooni tehakse koostöös ülikoolidega ning usume, et Mehhatroonika keskusest saab koostöö ehe näide,“ ütles Tehnopoli juhatuse liige Pirko Konsa.

"Teaduspargi puhul meeldib meile väga kontseptsioon, kus teaduse ja äri sidumisel tekib lisandväärtus, mis arenduse väärtuslikuks muudab. Mehhatroonika keskuse vajalikkust näitab ka see, et enamikule üüripinnast on huvilised juba olemas," ütles AS YIT Ehitus juhatuse esimees Margus Põim.

Tallinna Teaduspark Tehnopol on asutatud Eesti riigi, Tallinna linna ja Tallinna Tehnikaülikooli poolt. Täna tegutseb Tehnopoli teaduspargis üle 150 teadmispõhise ettevõtte (sh Skype), Tallinna Tehnikaülikool ja IT Kolledž.