Taskutahvel Sony Tablet P
Glen Pilvre
04.02.2012

Androidiga tahvelarvutitest pole TM ammu midagi kirjutanud ning põhjus on väga lihtne – tegemist on kooslusega, mis võiks vabalt ka olemata olla, ja keegi väga ei kurvastaks. Sony aga sellise asjaga ei leppinud ning on teinud taas seda, mida ta on kogu aeg väga hästi osanud – küberneetilise disainiga vidina, millest tehnikasõber lihtsalt ei saa mööda vaadata.

Tahvel on tegelikult vale sõna Tablet P iseloomustamiseks – õigem oleks öelda „pinal”. Nimelt on Tablet P kokkuvolditav ning ei võta taskus rohkem ruumi kui kogukamat sorti prillitoos. Kui aga see küberpinal lahti teha, moodustavad selle kaks 5,5tollist LCD-ekraani ühe suure – nii enam-vähem. Praktikas jääb kahe ekraani vahele küll sentimeetrilaiune must riba, ent kahest poolest koosneva esipaneeli pind on tervikuna sile. Ühe ruudukujulise liitekraani summaarne resolutsioon on 1024 x 960 pikslit ning kujutis(ed) on väga terav(ad) ja värvikas(d).

Sony Tablet P

Tehnilistelt näitajatelt on Tablet P n-ö tavaline – kahetuumaline 1 GHz protsessor ja 1 GHz töömälu. Seesmist salvestusmälu on vaid 4 GB, ent kasutada saab kuni 32 GB MicroSD-kaarte – kohe on sees 2 GB kaart. Ka on olemas SIM-kaardi pesa mobiilse andmeside jaoks. Arvutiga ühendamiseks on plastklapi taha peituv Micro-USB, ent seadet selle kaudu laadida ei saa, milleks on eraldi auk – nagu ka Sony suuremal tahvlil S-il. Opsüsteemiks Android Honeycomb 3.2 ning tulevikus lubatakse ka uusimat Icecreami.
Androidi lugematutel „nüanssidel” pole siinkohal õnneks pikalt ruumi peatuda, aga välismaa keeles on üks sõna, mis võtab hästi kokku androiditabletinduse kasutajakogemuse – see sõna on inconsistent (vastuoluline). Kogemuse muudavad igas mõttes huvitavamaks kaks ekraani.

Mida nende kahe ekraaniga teha saab, loe täpsemalt veebruari Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid