Täna avatakse pidulikult Lange kardikeskus
TM
12.06.2018

Teisipäeval, 12. juunil avatakse Tartumaal Lange Motokeskuses pidulikult Lange kardikeskus.

Lange kardiraja projekteerimine sai alguse 2014. aastal ning ehitustegevusega alustati 2016. aastal. Esimesed kardid lubati rajale käesoleva aasta aprilli lõpus. Lange Motokeskuse juhataja Lauri Roosioru sõnul andis see hea võimaluse sisse elada nii kardikeskuse töötajatel kui ka klientidel. „Mulle teeb suurt heameelt, et kõik on läinud plaanipäraselt ning ka klientidel on meie pakutavate teenuste vastu suur huvi. Tagasiside kardikeskuse tööle on olnud positiivne ning see annab kindlust, et kardirada oli siia, Lõuna-Eestisse, väga oodatud,“ sõnab Lauri Roosiorg.

Lange kardirada on 1015 meetrit pikk ning 9 meetrit lai, mis võimaldab rajal pidada nii Eesti kui ka Euroopa meistrivõistlusi. Selsamal nädalal, 16. juunil Eesti meistrivõistluste etappi siin rajal ka peetakse.

Kardiraja kõrval olevas kahekorruselises hoones asuvad esimesel korrusel riietusruum, kartide garaaž, saunaruum ja kohvikuala. Teisel korrusel on avar ja valgusküllane konverentsisaal kuni 50 inimesele. Kardikeskust projekteerides oli sihiks, et hoone oleks võimalikult funktsionaalne ning see on ka õnnestunud - lisaks kartidele on rada juba kasutanud nii supermoto mootorrattad kui Porsche autod. Lisaks jõuab veel sel nädalal rajale ka Eviko suusarulli etapp.

Sünergiat loodetakse ka naabruses asuva Lennundusmuuseumiga, sauna ja konverentsisaali saavad erinevateks sündmusteks kasutada ka need inimesed, kes kardisõitu juurde osta ei soovi.

Kardikeskuse teenindushoone rajamist toetas Ettevõtluse ja Arendamise Sihtasutus 360 000 euroga ning ka Kastre valla elanikud panustasid kaasava eelarve kaudu 16 000 eurot. Kardiraja ehituseks eraldas Põllumajanduse ja Registrite Informatsiooni Amet 150 000 eurot. Lange kardikeskuse kogumaksumus on ca 1,3 milj eurot, sellest üle poole on kaetud omavahenditest.