Talverehvide MM
Jukka Antila
10.10.2009

Niimoodi võib Tehnikamaailma suurt talverehvitesti nimetada küll – test tehakse koostöös mitmete maadega ja ühtegi teist nii põhjalikku põhjamaiste talverehvide võrdlustesti sel planeedil ei korraldata. Ja huvitavat on. Talverehvide arendustöö käib kiires tempos, kuigi rehvi välimusest seda tähele ei pane – ja parimad on omaduste poolest lausa suurepärased. Samas on mõnede „väärtuseks” endiselt vaid odav hind, ja siis pole oodatagi, et neist talveoludes eriti abi oleks. Ning nagu igal sügisel, kerkib jälle see igihaljas küsimus: kummad siis ikkagi, kas naast- või lamellrehvid?

Rehvimõõt: 205/55 R 16
Testiauto: Ford Focus

Naastrehvid
Bridgestone Noranza 2
Continental ContiWinterViking 2
Gislaved Nord Frost 5
Goodyear Ultra Grip Extreme
Hankook Winter I*Pike
Kumho I´zen KW22
Michelin X-Ice North
Nankang Snow Winter SW-5
Nokian Hakkapeliitta 7
Pirelli Winter Carving Edge
Roadstone Winguard 231
Toyo Observe G2S
Vredestein Arctrac

Lamellrehvid
Bridgestone Blizzak Nordic
Continental ContiVikingContact 5
Falken Eurowinter HS439
Goodyear Ice Navi Zea
Michelin Primacy Alpin (Kesk-Euroopa lamellrehv)
Michelin X-Ice
Nokian Hakkapeliitta R
Yokohama Ice Guard ig30

Isegi maineka Euroopa rehvitootja kõige kallimad talverehvid ei garanteeri veel, et talv muretult möödub. Kvaliteediga on ehk kõik korras ja rehv toimib täpselt nii, kuidas projekteerijad seda ette nägid, aga rehv võib olla mõeldud kindlatesse ilmastikuoludesse. Ja nii võibki juhtuda, et tegijate arendustöö põhirõhk on läinud nende omaduste lihvimiseks, mida meil üldse vajagi ei ole.
Naastrehvide puhul on küsimus sageli just rõhuasetuses. Mõned valmistajad optimeerivad oma toote jäisel pinnal parimat pidamist andma, teiste jaoks on olulisem rehvi käitumine asfaldil. Kasutajal on vaja kvaliteetset toodet, mis vastaks tema vajadustele. Meie koondhinde tabel on ju vaid üks võimalus omadustele kaalusid anda ja igaüks võib oma talviseid sõiduolusid arvestades ühe või teise katse tulemustele suuremat tähtsust anda. Kõige õnnetumate kummitoodete eest me hoiatame, ülejäänud tulevad aga talvega toime küll.

Kogu testi pdf-kujul leiad siit!

Sarnased artiklid