Tallinnas hakkab sõitma 32 uut elektritaksot
12.11.2014

Täna andis Nissan taksofirmadele Välk, Elektritakso ja NB Etakso üle 32 Leaf elektriautot, mis hakkavad novembrist Tallinna tänavatel inimesi müra- ja heitgaasivabalt sõidutama. Taksofirmad saavad Nissanilt ka oma kiirlaadijad ning lähiajal kasvab elektritaksode arv Tallinnas veelgi.

Tallinna abilinnapea Arvo Sarapuu sõnul on elektritaksode saabumine pealinna ajalooline hetk. “Tallinn kandideerib 2018. aastaks Euroopa Roheliseks Pealinnaks, mille idee sündis siinsamas Tallinnas 2006. aastal. Elektritaksode, gaasiga sõitvate busside ja uute trammide kasutuselevõtmine on oluline samm sellele eesmärgile lähemale,” ütles Arvo Sarapuu.

Nissani Eesti harukontori tegevjuhi Margus Mikku sõnul on elektriautode tehnoloogia piisavalt arenenud suure läbisõiduga taksodena kasutamiseks. “Elektritakso igakuine hooldus- ja kütusekulu on bensiiniautost viis korda madalam,” ütles Mikk.

Leaf elektriautod on Eestis taksodena kasutusel juba Tartus, Pärnus ja Kuressaares. Taksofirmad on senise kolmekümne Nissan Leafiga sõitnud Eestis ligi kaks miljonit kilomeetrit ilma suuremate mehhaaniliste rikete ning akuprobleemideta. “Olemasolevad elektritaksod on eestlaste seas ülipopulaarsed ja klientidele meeldib vaikne sõit,” ütles Mikk.

“Mitmed taksofirmad on lisaks elektritaksosid juurde tellinud ja praegu ehitame elektri-minibussi Nissan NV200 Eesti taksonõuetele vastavaks,” lisas Mikk.

Eestis on üle riigi elektriautode kiirlaadijad iga 40-60 kilomeetri järel, mis teeb sellest tihedaima laadimisvõrgustiku Euroopas. Suurmagistraalide ääres ning linnades on 165 kiirlaadimispunkti. Uut tüüpi kiirlaadijad suudavad sõiduki aku laadida nullist 80 protsendi tasemele vähem kui poole tunniga.