Tallinna jõudsid maagaasi taksod
01.11.2016

Tallink Takso soetas esimese suure taksofirmana maagaasil sõitvad taksod, esimesed üheksa hübriidmootoriga Škoda sõidukit jõudsid Tallinna sel nädalal.

“Surugaasil liikuvaid tavasõidukeid on Tallinna linnapilti lisanud viimasel ajal üha rohkem, nüüd on õige aeg ka taksofirmadel progressilainele reageerida ning Tallink tegi siin esimese sammu,” märkis Tallink Takso juhatuse liige Tõnu Uusmaa.

“Takso sõidab ühe ööpäevaga linnas maha sadu kilomeetreid, maagaasil sõitev takso teeb seda linnaõhku ja keskkonda säästvalt. Maagaasi sõiduk on tavaliselt küll mõnevõrra kallim, kuid maagaas on seevastu kütusena odavam ning loodame, et investeering tasub ära,” sõnas Uusmaa.

“Plaanime aasta lõpus ja järgmise alguses mõned maagaasi taksod veel täiendavalt juurde soetada eesmärgiga viia vähemalt kümnendik meie kahesajast taksost juba järgmisel aastal maagaasile,” tähendas Uusmaa.

Kuna surugaasi auto gaasimahuti on põhja all, siis on ka sõidukite pagasiruumi maht võrreldes tavalise mudeliga sama. Taksod saavad tankida Eesti Gaasi kahes Tallinnas paiknevas maagaasitanklas, Mustamäel Akadeemia teel ja Lasnamäel Suur-Sõjamäe tänaval. Lähikuudel avab Eesti Gaas Tallinnas ka kolmanda tankla.