Tallink Takso viib poole oma autopargist üle maagaasile
TM

Tallink Takso on viimasel kahel aastal soetanud 50 maagaasil sõitvat taksot, edaspidi soovitakse gaasitaksode kasutamist veel laiendada ning võtta maagaas kasutusele ka ettevõttele kuuluva teise kaubamärgi, Takso24 autodes.

“Olime suurtest taksofirmadest esimene, kes kaks aastat tagasi esimeste maagaasi autodega sõitma hakkas. Meie algne plaan oli viia kümnendik autodest üle maagaasile, kuna aga nii kliendid kui taksojuhid on rahul ning autod on osutunud efektiivseks ja töökindlaks, otsustasime vähemalt poole oma autopargist juba lähiajal viia üle maagaasi kasutamisele,” märkis Tallink takso juhatuse liige Tõnu Uusmaa. “Taksod sõidavad ühe ööpäevaga linnas maha sadu kilomeetreid, maagaasil sõitev takso teeb seda linnaõhku ja keskkonda säästvalt,” sõnas Uusmaa. “Maagaasi kasutus on viimasel ajal ka laiemalt linnade ühistranspordi sõidukites levinud – lisaks Pärnule ja Tartule plaanib Tallinn uute maagaasi busside ostmist. Tuleb arvestada, et riigi rahalisel kaasabil valmib täna üle Eesti rohegaasi tanklate võrk ning lisaks tankimisvõimaluste arendamisele, toetab riik ka rohegaasi, so sada protsenti eestimaise taastuvkütuse tootmist, mis tähendab varustuskindlustuse kasvu.

Tallink Takso sõidab kuni kahe aasta vanuste autodega, detsembris alustatakse kaks aastat tagasi liisitud esimeste maagaasi taksode ümbervahetamist ning soetatakse uued maagaasi taksod. AS Tallink Takso kaubamärkide Tallink Takso, Tallink Taksobuss ja Takso24 all sõidab üle 200 auto.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid