Eestis on liikluskindlustus kohustuslik igale sõidukile, mis liikluses osaleb. Tihti ei teata olulisi fakte kindlustusest, millest aga teatud olukordade puhul võiks kasu olla. Toome Sinuni 3 levinud liikluskindlustuse müüti.
Enamike jaoks piirdub liikluskindlustuse sisuline pool teadmisega, et avarii korral katab kannatanu sõiduki remondikulud kindlustus. Sageli ei teata, et kahjude hüvitamine on oluliselt laiem.
Alates 1. juulist ei pea liikluskindlustuse roheline kaart olema enam rohelisel paberil ning kindlustusfirmad saavad seda edaspidi edastada pdf-formaadis.
Autoturismi kõrghooaja eel tasub meeles pidada, et üle Eesti piiri sõites peavad kindlasti kaasas olema juhiluba, auto registritunnistus ja kindlustusdokumendid.
Kui purjuspäi sõitmine on ühiskonnas taunitav ja üldiselt on teada, et joobes juhi põhjustatud kahjud jäävad lõpuks tema enda kanda, on teisigi olukordi, mil kindlustus võib kahju põhjustajalt raha tagasi küsida.
Ainsana Eestis pakub Seesam nüüd kindlustuskaitset vanematele sõiduautodele ja väikeveokitele, millele enam kaskokindlustust kas ei pakuta või on see arvestades sõiduki väärtust liiga kulukas.
Suvisel ajal reisitakse sageli neljarattalistega, et iseseisvalt oma aega planeerida. Oluline on teada, et autoga välismaale sõites tuleks kaasa võtta nii juhiluba, sõiduki dokumendid, kui ka kindlustuspaberid.