Tagasi tippu?
Raimo Ylönen
01.12.2017

Nokia 8 toob nutimobiili maailma uusi tuuli. Telefoni unikaalsete omaduste hulka kuuluvad OZO Audio nimeline helisalvestus ning esi- ja tagakaamerate samaaegne kasutamine. Fotosid ja videoid saab netiteenustesse jagada otse kaameraäpist.

Nokia mobiilibrändi õiguseid omava HMD Globali start mobiilimaailmas on olnud kiire. Alles aastapäevad tagasi tegevust alustanud Soome ettevõte on turule toonud juba mitu mudelit. Kolm suvel esitletud mobiili, Nokia 3, 5 ja 6, positsioneeruvad pigem hinnaklassi soodsamasse ossa, jäädes alla 250 euro. Nokia 8 astub suure sammu edasi ja sihib 580eurose hinnaga tippude hulka – vähemalt omadustelt.

Nokia 8 proovib eristuda konkurentidest eelkõige kaamera- ja videofunktsionaalsuse poolest. Seadmes on kolm kaamerat (ja neid saab üheaegselt kasutada!): kaks 13megapikslist kaamerat tagaküljel ja üks 13megapiksline kaamera ees. Üks tagumistest kaameratest salvestab värvilist kujutist, teine mustvalget, salvestusel need kombineeritakse. Kahe kaamera kombinatsioon võimaldab tarkvaral luua näiteks väiksemat teravussügavust (udusemat tausta) ja parandada fotode kvaliteeti kehvemates valgusoludes. Värvikaameral on olemas ka optiline stabilisaator.

Nokia 8 on esimene nutitelefon, mis pakub OZO Audio nimelist ruumilist helisalvestust. Tarkvara analüüsib kolme helikanalit ning loob selle abil võimalikult ruumilise stereopildi, vähendades sealjuures ka müra. Seadetest saab valida, kas salvestatakse ruumiline helipilt või on heli fookus seatud mobiili taga- või esiküljelt kostvale.

Nokia 8 kaamerafunktsioonid võiks kindlasti meeldida vlogijatele (videoblogijatele), sest hea heli on vlogi puhul mitte vähem oluline kui hea pilt. Kui norida, saab siiski öelda, et põhikaamerate tundlikkus, teravus, kontrast ja koloriit pole päris samal tasemel tänaste tippude omaga, vähemalt kehvemates valgusoludes.

Tervikuna jätab Nokia 8 sümpaatse mulje. Ka ilma täiendavate kaamera- ja helifunktsioonideta on tegemist tippklassi Android-telefoniga. Vorm on kena ja meenutab veidi Lumiate stiili, mida rõhutab tugev monoliitne alumiiniumraam. Päris veekindel Nokia 8 siiski pole, nagu sertifikaat IP58 ütleb.

Kriitikat saab aga teha Nokia 8 kõne helikvaliteedi aadressil. Nagu ka odavamal Nokia 6-l, pole 8 kuulariheli kuigi puhas ning ka mikrofonihelis on moonutust. Küll aga on paranenud kõne kvaliteet ja ühenduse stabiilsus kehvas levis.
Hinnalt konkureerib Nokia 8 Huawei Honor 8 ja Oneplus 5ga.

HMD siht pole seatud madalale – müüa aastas kümneid miljoneid telefone. Hetkel tundub, et see võib isegi õnnestuda.

Loe pikemalt detsembri Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid