Suvine saak
Raimo Ylönen, Glen Pilvre
01.07.2017

Mobiil peaks olema kena välimusega ja kerge. Paha ei teeks ka kvaliteetne kaamera, suur ekraan ja vastupidav aku – nõudmisi seega jagub. Valikut õnneks on ning tippmudelite omadusi leiab juba ka keskmisest ja madalamastki hinnaklassist. Paneme kõrvuti tänavused tipud ja sekka paar odavamat seadet.

 

Mobiilimaailmas on jõujooned viimase paari aastaga nihkunud. Eestiski populaarne olnud Lumia on nüüd ajalugu ja müügitabelites teevad tegusid Samsungi, Sony ja Apple’i kõrval hiinlased – näiteks OnePlus, Xiaomi või Huawei. Huawei ei sihi sugugi ainult hinnaskaala alumist või keskmist osa, vaid konkureerib tippklassis. OnePlus aga pakub tippklassi näitajaid väga hea hinnaga.

Müüginumbrite poolest on kõige populaarsem ikkagi soodsam hinnasegment – kuhu võib liigitada näiteks Sony Xperia E5, Huawei P9 Lite'i ja Samsung Galaxy J3.

Eestlastele aga head ja kallid telefonid meeldivad, mida selle aasta uustulnukad kahtlemata on – nagu Samsung Galaxy S8, Huawei P10 või Sony Xperia XZs. Panime sinna kõrvale ka natuke eksootilisemad mudelid nagu HTC U Ultra, mida Eestis pakub Kännukas, LG G6, mida Eestist ametlikult hetkel osta ei saa, ja Oneplus 3T Midnight Blacki, mida saab neti kaudu tellida.

 

Tulemused leiad juulikuisest Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid