Suured ja saledad
Jari Mäkinen
01.05.2017

Supersize me!“ hüüdis seekordne Eurobike, tuues esile kõikvõimalikke suuri (ja veel suuremaid) osi alates velgedest, lõpetades rehvidega. Lisaks on selge, et tuleviku jalgratastes on kas elektrimootor või ketaspidurid. Või mõlemad.

Saksamaal Friedrichshafenis peetud jalgrattamess Eurobike kandis järjekorranumbrit 25. Münchenis sündinud idee leidis viljaka pinnase Friedrichshafenis ambitsioonikate messikorraldajate näol ning esmakordselt koguneti Lõuna-Saksamaale Bodensee äärde aastal 1991.
Aastakümne jagu oli tegu pisikese ettevõtmisega, kuid siis hakkasid jalgrattad taas moodi minema ja see kajastus koheselt ka messil. Osalejate arv kasvas ja kasvaks ning nüüdseks on maailma suurimaks kasvanud ettevõtmine väikelinna jaoks selgelt liiga suur.
Viimane mess tõmbus esmakordselt veerand sajandi kestel veidi kokku. Kui aasta varem käis kohal 45 870 selle ala spetsialisti, siis nüüd „vaid“ 42 720, ka mõned osalejafirmad olid sel korral puudu. Huvi rattamaailma vastu on aga endiselt suur ja nii eelistavad need firmad hiigelmessidele otseturundust.

Kõigest hoolimata jätkus vaatamist selgi korral. Ametlik messiinfo kinnitas, et kohal oli 1380 firmat, esmaesitlusi oli 380. Eurobike'l nähtust saab põhjaliku ülevaate maikuisest Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid