Stipendiumikonkurss IT-tudengitele
02.09.2013

Skype kuulutab välja IT Akadeemia programmi kuuluvate magistritaseme õppekavade tudengite stipendiumikonkursi, mille fond on 100 000 eurot.

Tegu on uue ja suurima igakuise stipendiumiga, mis toetab IKT magistrante, et nad saaksid rohkem pühenduda õppetööle ega peaks kooli kõrvalt töötama. Skype IT Akadeemia stipendiumi saab 2013/14 õppeaastal 15 silmapaistvat magistranti. Igakuise toetuse summaks on 650 eurot.

Konkursil hinnatakse eelkõige stipendiumikandidaadi senist akadeemilist edukust, kavandatava magistritöö teemat või huvivaldkonda, senist erialast tegevust ja tulevikuplaane.

“Skype on meile partnerina väga oluline, sest selle ettevõtte rahvusvahelisus ja tuntus äratavad kandidaatide hulgas suurt huvi ja pöörab tähelepanu sellele, et IT-alane töö võib olla ka väga väljakutseterohke, rahvusvaheline, arendav ja kõrgelt hinnatud,” rääkis IT Akadeemia turundusjuht Raili Somelar.

25. aprillil kirjutasid Skype Eesti juhatuse liige Tiit Paananen ja toonase Eesti Infotehnoloogia Sihtasutuse (tänane Hariduse Infotehnoloogia SA) juhatuse liige Erki Urva Tallinnas alla koostöölepingule IT Akadeemia programmi toetamiseks Skype’i poolt. Skype toetab IT Akadeemia programmi 100 000 euroga aastas järgmise kolme aasta jooksul ning lubab IT Akadeemia turundustegevuses kasutada ka Skype’i kui toetaja brändi.

Skype’i IT Akadeemia magistristipendium on mõeldud silmapaistvate magistrantide õpingute toetamiseks Tallinna Tehnikaülikooli Küberkaitse (Cyber Security) ja Arvutisüsteemide (Computer Systems and Engineering) ning Tartu Ülikooli Tarkvaratehnika (Software Engineering), Informaatika (Computer Science) magistriõppekavadel.

Stipendiumikomisjon moodustatakse IT Akadeemia programmi juhtkonna, Skype ja ülikoolide esindajatest. Taotlusi võetakse vastu IT Akadeemia kodulehe www.studyitin.ee kaudu eesti või inglise keeles kuni 16. septembrini 2013.

IT Akadeemia on Eesti riigi, ülikoolide ja IKT sektori ettevõtete koostööprogramm valdkonna jaoks vajaliku tööjõuressursi tagamiseks ning IKT hariduse pakkumise arendamiseks Eesti ja välistudengitele. IT Akadeemia koondab tudengeid Tartu Ülikooli ja Tallinna Tehnikaülikooli kuuelt IKT erialalt. Koos IT Akadeemia, LHV Panga ja Skypega toetatakse sel õppeaastal tudengeid 780 000 € suuruse stipendiumifondiga.