SsangYong naaseb
Velimatti Honkanen
01.02.2015

Korea suuruselt neljas autotootja SsangYong pole meie kandis tundmatu nimi. Üheksakümnendatest aastatest meenuvad meile Soome kaudu vahendatud Mussod ja Korandod, kümmekond aastat tagasi naasti mõneks ajaks leedulaste vahendusel. Nüüd tehakse kolmas katse ja seda taas Soome suunalt.

SsangYongi mudelivaliku aluseks on neljarattaveolised maastikuautod. Eestis on see autoklass ülimalt menukas ja nii loodetakse ka meie kandist leida huvilisi, kes vajavad mõõduka hinnaga jõulisi neljarattaveolisi maastureid, millega ka haagist vedada annaks. Järjekordne comeback toimub sedapuhku Bassadone Groupi vahendusel läbi Soome.
SsangYong naaseb Eesti turule juba märtsi lõpus esialgu kahe mudeliga. Nii esi- kui nelikveolisena müüki jõudev Korando on võrreldav Hyundai iX35-ga, eelmise mudelipõlvkonna M-klassi Mercedes-Benzil baseeruv seitsmekohaline Rexton W kannatab aga välja võrdluse Hyundai Santa Fega.
Eriti põnev täiendus SsangYongi mudelivalikus saab olema uhiuus Tivoli. Seda 4,2 m pikkust kompaktmaasturit näidati ideeautona mullusel Pariisi autonäitusel, nüüd kevadel on järgnemas Euroopa turule välja töötatud seeriamudel, mis meile peaks jõudma sügise hakul. Lisaks nelikveole saab sellest mudelist ka esiveolist versiooni.

Loe pikemalt veebruari Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid