Sony Playstation Vita
Glen Pilvre
04.04.2012

Mis on ühist kõikidel senistel Sony mängukonsoolidel? Kõik on olnud tehnilises mõttes oma ajast ees ning vägagi edukad. Ajast ees olemise osas ei tee erandit ka uusim taskussemahtuv Playstation nimega Vita. Kas aga sellest piisab, et korrata PSP hiiglaslikke müüginumbreid?

Täna sellele küsimusele kindlat vastust loomulikult pole. Kindel on aga, et uue Vita tehnilised näitajad on pärit „tulevikust” küll – ja see on tõsiste mängurite jaoks igal juhul argument. Just termin „tõsine mängija” on PS Vita kontekstis väga kohane. Ajad on nii palju muutunud, et kena väljanägemisega mänge saab ju mängida mis tahes mobiilil, rääkimata tahvelarvutitest. Kui te aga kuulute nende hulka, kes arvab, et Vita on lihtsalt veidi suurema ekraaniga mobiil (või ei arva sellest üldse midagi), siis pole te ilmselt sihtgrupp – Vita on mõeldud neile, kes ei pea ka 50eurose mängu hinda kalliks ning ei kahetse lugematuid konsoolile pühendatud tunde.

Erinevalt PSPst on Vital kaks analoog-juhikut – lisaks n-ö tavalistele Sony PS juhtnuppudele. 5tolline qHD-resolutsiooniga OLED-ekraan on puutetundlik, nagu ka konsooli tagumine paneel. Lisaks (muidugi) kaks kaamerat, güroskoobid ning aktseleromeetrid. Protsessorite kombinatsioon on võimsam kui mis tahes praegusel taskusse mahtuval seadmel – neljatuumaline ARM Cortex A9 pluss neljatuumaline SGX543MP4+ graafika jaoks.
PSPs kasutusel olnud UMD-kettaseadet enam pole. Viimase asemel on uut tüüpi mälukaardid nimega PS Vita Card. Mängude seadete jm salvestamiseks peab aga konsoolis olema veel üks pisem kaart (nn PS Vita Memory Card) – ilma milleta ei saa seadet üleüldse kasutada (ja see ei pruugi ka komplektis n-ö automaatselt sisalduda).
Vita on PSPst nähtavalt suurem (ja raskem) – nii et pigem on tegu kaasaskantava, mitte taskukonsooliga. Aga eks oli ka PS Portable juba nime poolest „kaasaskantav”.

Mõõte on suuremaks venitanud eelkõige massiivne ja väga ilusa pildiga ekraan, nupud on aga väiksemad kui PSPl. Käes tundub Vita väga mugav – seadme tagakülje servad on kumerad ning tagapaneelil on kaks lohku sõrmede jaoks. Eks tõsisem mängur hoiab oma konsooli käes tunde ja siis annab ju iga väike (eba)mugavus pikapeale rohkem tunda kui esimesel minutil.

Mis on mis?
Loe edasi aprillikuisest Tehnikamaailmast!

Sarnased artiklid