Sõbralik lõvikutsikas
Mihkel Külaots

Eestis vähetuntud Benelli kaubamärk on siin nüüd ametlikult kanda kinnitanud. Mudelivaliku silmapaistvaim esindaja Leoncino 500 tundub olevat hästi läbimõeldud lustisõiduk. Naised arvavad, et see on nunnu. Meeste meelest on see jube äge.

Benelli kaubamärk sai alguse 1911. aastal Itaalias. Kuuekümnendatel aastatel hakkasid Jaapani mootorrattad turgu võitma ja Benelli edulugu võttis hoo maha. Aja jooksul on mootorrattabrändi ostetud-müüdud, tänaseks päevaks on Benelli omanikuks Hiina ettevõte Qianjiang. Sellest suurt osa omab omakorda Volvo emafirma Geely. Nii pannaksegi Benelli mootorrattaid kokku samas tehases, kus mitmed uued Volvodki. Kunagi tootis Benelli ka tulirelvi, aga tänaseks päevaks on see eraldiseisev ettevõte, kuigi sama brändinime kasutatakse edasi.

Tähelepanu detailidel

Leoncino tähendab itaalia keeles väikest lõvi ja seda motiivi on ka mitmes kohas kasutatud, näiteks eesmisel porilaual ilutseb vahva lõvikuju. Väike, aga mõjuv detail! Leoncino nime kandis ka Benelli läbi ajaloo enim müüdud mudel, mida toodeti aastatel 1951 kuni 1972 (ja ka selle mudeli esiporilaualt võis leida vapra lõvikuju). Uus Leoncino 500 on moodsa vanakooli välimusega ja liigub kaasa scrambleri-trendiga. Leoncino ei ole nii ekstravagantne kui Ducati Scrambler, aga kogu disain on väga hästi läbi mõeldud. Tähelepanu on pööratud detailidele ja kogu kompositsioon on viisakas ja elegantne. Mida ma selle all mõtlen? Lõvikujust juba rääkisin. Tagatuli on pärit justkui luksus-custom-ratta pealt. Ka päevasõidutuli on meeldejääva valgusribaga. Numbrilaud kinnitub tagakiigele ja tänu sellele asub üsna madalal, mõnusalt tagaratta lähedal. Leoncino 500 maksab grammi alla 6000 euro, mis on uue mootorratta kohta väga mõistlik hind. Võiks öelda isegi, et soodne. Aga kuskilt otsast pole näha, et tegu oleks säästumasinaga. Kõik tundub tipp-topp kvaliteetne, hoolikalt valmistatud.

Loe pikemalt maikuisest Tehnikamaailmast!

Ühtlasi leiad maikuisest Tehnikamaailmast mulluse Eesti tsiklituru kokkuvõtte ning saad teada, milliseid põnevamaid uudismudeleid on oodata alanud mootorrattahooajal.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid