SIDE: Nutitelefonide osakaal telefonimüügist üle 70%
28.05.2013

Üle 70% EMT-s müüdavatest telefonidest on nutitelefonid. Esikohta hoiavad jätkuvalt Android tarkvaraga telefonid, mis moodustasid viimase kuu jooksul müüdud telefonidest ligi 75%. Edetabelit juhib LG Optimus 7 ning edetabeli teisele positsioonile on üllatuslikult jõudnud aprilli lõpus müügile saabunud Samsungi uus tippmudel Galaxy S4.

EMT seadmete müügi juhtimise osakonna juhataja Ardi Ratassepa sõnul on esimest korda populaarseimaks nutitelefoniks kerkinud LG mudel, mis kinnitab trendi, et kliendid on oma ostuotsustes muutunud teadlikumaks ja oskavad nutitelefoni puhul järjest rohkem hinnata ekraani suurust ja kvaliteeti.

„Samsung Galaxy S4 tabelisse jõudmine tuli mõnevõrra üllatusena, kuna tegu on kõrgema hinnaklassi telefoniga. Tundub, et paljude jaoks oli see mudel oodatud ja seetõttu on ka kõige kallim Samsungi mudel osutunud viimase kuu aja kõige populaarsemaks Samsungi mudeliks EMT telefonide müügis“, sõnas Ardi Ratassepp.

Operatsioonisüsteemide edetabelis on teisele kohale kerkinud Windows Phone telefonid, mille osakaal müügist on kerkinud pisut üle 10%.

Ardi Ratassepa sõnul on Windows Phone´i müügi kasvule peamiselt kaasa aidanud viimasel ajal laienenud tootevalik. „Suvel müügile jõudvad uued odavama hinnaklassi mudelid toetavad seda kasvu ilmselt veelgi ning tõenäoliselt jõuab mõni Windows Phone mudel suvekuudel juba ka TOP10 enimmüüdud mudeli hulka“.

Ainsa operaatorina pakub EMT kiiret 4G/LTE internetti ka telefonides kasutamiseks. Klientide tagasiside põhjal alustatakse mobiilside teenuste valik järjest enam internetiteenusest lähtuvalt. EMT nutitelefonide valikus on saadaval juba ka kümmekond 4G telefonimudelit, mille hinnad algavad 369 eurost ning telefonide valik täieneb pidevalt. Kaks 4G telefoni on ka maikuu müügiedetabelisse jõudnud. Nutitelefoni 4G internetipakettide hind, mis sisaldavad lisaks kõnesid ja sõnumeid, algab hinnatasemest 16,96 eurot.

Tehnilise Järelevalve Ameti mõõtmistulemuste alusel pakub EMT turu kiireimat mobiilset internetti. EMT 4G/LTE leviga saab selle aasta lõpuks kaetud juba 95% Eesti rahvastikust. 4G teenuse pakkumiseks on EMT valinud jätkusuutliku LTE tehnoloogia, ehitades 4G jaoks täiesti uue võrgu.

TOP10 nutitelefonid 05/2013

1. LG Optimus L7
2. Samsung Galaxy S4 (4G tugi)
3. Apple iPhone 5 (4G tugi)
4. Sony Xperia Go
5. Samsung Galaxy Y
6. Samsung Galaxy S II plus
7. Samsung Galaxy Ace
8. Samsung Galaxy S III
9. LG Optimus L5
10. Samsung Galaxy S III mini