SIDE: Nokia N9: unikaalne täisekraaniga nutitelefon
21.06.2011

Nokia tõi täna turule Nokia N9 – telefoni, mis on loodud inimestele, kes hindavad disaini ja värskeimat nutitelefoni tehnoloogiat. Eestisse jõuab Nokia N9 müügile novembris.

Nokia N9 tutvustab innovatiivset uut disaini, kus koduklahv on asendatud sõrmeviipega! Ükskõik, millise rakenduse juures parajasti ka ei viibitaks, ekraaniserva sirvimine toob tagasi avaekraanile.

Kasutajaliidese kolm avaekraani annavad kiire ligipääsu põhilistele asjadele, mida inimesed telefoniga teha tahavad: rakenduste kasutamine, kursisolek teavituste ja suhtlusvõrgustikes toimuvaga ning rakenduste vahel liikumine.

Nokia N9 korpuse materjal on täppistoodetud polükarbonaadist, mis läheb sujuvalt üle kaunilt kumeraks klaasiks. Lamineeritud sügavmust ekraan loob tunde, justkui kasutajaliides hõljuks toote esiküljele.

Nokia N9 sisaldab endas ka värskeimaid kaamera-, navigatsiooni- ja audiotehnoloogiaid.

“Nokia N9 telefoniga soovisime luua paremate kasutusomadustega telefoni. Selleks uuendasime ühiselt nii tarkvara kui ka riistvara disaini. Koduklahvi asendasime lihtsa liigutusega: sõrmeviipega ekraaniservast. Kogu kasutuskogemus on viidud uuele tasemele, et näidata kui lihtne ja loomulik võib tehnoloogia olla,” ütles Marko Ahtisaari, Nokia asepresident disaini alal.

Innovatiivne täisekraani disain

Nüüd, kui vajadus koduklahvi järele puudub, tulevad täisekraaniga Nokia N9 telefonis rakendused säravamalt esile. 3.9-tolline AMOLED ekraan on tehtud kumerast kriimustustekindlast klaasist. Polükarbonaadist korpus võimendab antennitööd. See tähendab veelgi paremat kõnede vastuvõttu, paremat helikvaliteeti ja vähem katkenud kõnesid.

Kaamera, kaardid ja multimeediumid

8megapiksline Carl Zeissi autofookusega sensor, lainurkobjektiiv, HD-kvaliteediga videojäädvustus ja suur objektiiviava annavad kaamerale suurepärased kasutusvõimalused ka vähevalgustatud tingimustes.

Nokia N9 sisaldab tasuta pööre-pöördelt auto- ja jalakäijate navigatsioonirakendust ja hääljuhistega kaarte. Koos uue sisseehitatud autojuhirakendusega, saad navigeerimist oma sihtmärgi suunas alustada koheselt pärast autosse istumist.

Videoid saab vaadata 16:9 laiekraani formaadis. Tänu sellele, et Nokia N9 on maailma esimene Dolby Digital Plus dekodeeringu ja Dolby Headphone järelprotsessi tehnoloogiaga nutitelefon, saad ruumilist heli nautida ükskõik milliste kõrvaklappidega.

Parem puutetundlikkus

Tänu sobivusele juhtmevaba tehnoloogia värskeima esindajaga Near Field Communication (NFC), saab Nokia N9 abil jagada kergelt pilte ja videoid teiste seadmetega läbi ühise puutepinna. Ühendades lisaks Bluetooth tarvikud, saad NFC-võimendusega Nokia Play 360° juhtmevabast kõlarist nautida suurepärast ruumilist heli kõigest ühe puutega.

Värvid ja mälu
Nokia N9 on saadaval kolmes värvitoonis – must, fuksiapunane ja sinakasroheline koos mäluvõimalustega, mis mahutavad rohkelt sisu: 16GB ja 64GB. Nokia N9 peaks müügile jõudma käesoleva aasta teisel poolel. Toote saadavalolekust ja hindadest teavitatakse enne müügiperiooodi algust.

Lisainfo Nokia N9 kohta: http://swipe.nokia.com.