SIDE: EMT nutitelefonide müügiedetabelit juhib jõuliselt Samsung
30.09.2011

III kvartali kokkuvõttes kasvas EMT-s nutitelefonide osakaal kogu mobiiltelefonide müügist 40%-ni ja trend on jätkuvalt kasvav. Augustis jõudis müügile ka uus Samsung Galaxy Tab 10.1 tahvelarvuti, mille saabumine EMT müügivõrku on aidanud tahvelarvutite müüki sisuliselt kahekordistada ja pakkuda tugevat konkurentsi seni enimmüüdud iPadi-dele.

EMT seadmete jaemüügi grupi juhi Heiko Sõro sõnul võib täna juba öelda, et Eestis on nutitelefon muutunud tarbeesemeks. „Tarbija on avastanud enda jaoks nutitelefoni kui suurepärase töö- ja meelelahutusvahendi, mille abil muuta oma igapäevased toimingud kiiremaks, lihtsamaks ja efektiivsemaks,“ selgitas Heiko Sõro. „Juba teist kvartalit järjest juhivad EMT Nutitelefonide TOP 10-t Samsungi telefonid: nüüd mahub esikümnesse juba kuus erinevat Samsungi mudelit.“

Päris uutest mudelitest on hästi startinud Sony Ericsson Xperia Ray ja küsitud on ka Sony Ericsson Xperia Active järele, mis on tolmu-, põrutus- ja veekindel nutitelefon ja peaks Eestis esimesena EMT-sse müügile jõudma juba järgmisel nädalal. Need kaks mudelit on neljanda kvartali potentsiaalsed TOP10 mudelid.

EMT-s III kvartalis enimmüüdud nutitelefonide TOP 10 (sulgudes koht II kvartali edetabelis)
1. (2)Samsung Galaxy Ace
2. (-) Samsung Galaxy Gio
3. (1) Samsung Galaxy 580
4. (5) Sony Ericsson Xperia X8
5. (-) Samsung Galaxy SII
6. (3) iPhone 4 16 GB
7. (4) Samsung Galaxy Mini
8. (10)HTC Wildfire S
9. (-) Sony Ericsson Xperia Neo
10.(6) Nokia 5230