Septembrikuises Tehnikamaailmas
28.08.2013

Ehkki kalender on alles augustis, saabus äsja toimetusse Tehnikamaailma septembrinumber. Millest siis seekord lugeda võib?

Otsime 2013. aasta parimat sportautot
Suve juurde käib traditsiooniliselt suur sportautode test Rootsis Knutstorpi ringrajal. Vähemalt üks rekord sai löödud, osalejate arv oli seninägematu 24, kusjuures üks oodatumaid külalisi, uus McLaren jäi viimasel hetkel sootuks tulemata. Mis nägu ja tegu seekordne seltskond sai?

TM võrdleb: kuus 55tollist telerit
Hea otsimise tulemusena on võimalik leida mõni 55tolline teler hinnaga ka alla 1400 eurot, kuid meil on seekord ülemiseks hinnapiiriks 2000 eurot. Ühtlasi täitis selline hinnapiir ka kõigi testitavate telerite kuuluvuse selle aasta keskklassi mudelivalikusse.

Valmistudes tulevikuks
Varsti saab 13 aastat, kui ümber Maa hakkas mehitatuna tiirlema rahvusvaheline orbitaaljaam ISS (International Space Station). Silmapaistev teadussaavutus ja tehnikaime üheskoos on muutunud juba nii igapäevaseks, et paljud ei tee temast enam väljagi. TM arvas siiski vajalikuks korraks sinna pilk heita.

Pildiajaloole uus hingamine
Luitunud fotod albumitest ja filmirullidelt muutuvad vaatamisväärseteks ühe päästikuvajutusega. Kas ja kuidas saab tuhmunud mälestused koduste vahenditega taas kirkamaks ja ajahambale vastupidavamaks muuta?

Lisaks uurime, kas peeglita süsteemkaamerast on vastast klassikalisele digipeeglile – või vastupidi. Selgitame, mis tõugu on Aasta traktor 2013, külastame 50. Pariisi lennundusnäitust ja kiikame järgmisse F1-hooaega. Meenutame Itaalia viimaseid lahinguristlejaid, sõidame uhiuue Range Roveriga läbi jumbo-jet´i (!) ning testime veel asfaldilõhnalisel Audru ringrajal pisikesi kiireid Seate. Ja veel nii mõndagi – seda kõike septembris oma 15. sünnipäeva tähistava Tehnikamaailma veergudel!