Selgub Liiklustark 2014

Homme, 22. mail kell 11.00, tulevad LaitseRallyPargi liikluslinnakusse ja mängudemajja kokku Tallinna ja Harju maakonna koolide 3.-4. klasside õpilastest koosnevad võistkonnad, kelle seast selgitatakse välja kõige osavamad liiklejad. Võistluse võitja meeskonnast saab lisaks mitmetele auhindadele „Liiklustark 2014“ tiitli omanik!

Liiklusvõistlus „Liiklustark 2014“ on hariv üritus, kus lapsed vanuses 10-12 eluaastat saavad proovile panna oma liiklusalased teadmised ja oskused ning näidata üles nutikust lahendades erinevaid ülesandeid. Tallinna ja Harju maakonna koole esindavad 4liikmelised võistkonnad, millest igas on 2 poissi ja 2 tüdrukut, kokku 9 võistkonda.

Võistlus koosneb kolmest etapist, millest esimene on teoreetiline, liiklusalastele küsimustele vastamise voor ehk kuldvillak. Teine ja kolmas etapp on praktilist laadi – jalgratta vigursõit ja liiklemine liikluslinnakus. Hinnatakse nii teoreetilist kui praktiliste etappide läbimist, parimad selgitatakse välja suurima punktisumma tulemusena.

Kontrollpunktides on kohtunikud, kes jälgivad ülesande täitmist. Kontrollpunkte viivad läbi Maanteeamet, Politsei- ja Piirivalveameti Põhja Prefektuur, OLE (Operation Lifesaver Estonia) ja LaitseRallyPargi liikluslinnak ja mängudemaja.

Kõik huvilised, kes soovivad oma kooli võistkonnale tulla kohapeale pöialt hoidma, on oodatud!