Robotex International 2018 konverents toob kokku ettevõtjad ja tehnoloogiahuvilised
TM
02.05.2018

Maailma suurim robootikasündmus Robotex ootab huvilisi 30. novembril ja 1. detsembril rahvusvahelisele konverentsile "Generation R: Are we learning machines or are machines learning us?"

Tänapäeval on keeruline leida inimest, kes mingil moel tehnika või tehnoloogiaga kokku ei puutuks. Robootika ja AI areng on kaasa toonud revolutsioonilised arengud kõigis eluvaldkondades, alustades kommunikatsioonist ja transpordist ning lõpetades terviseteenuste ning sõjaväega. Tulevik on meie endi kätes, mistõttu kutsub Robotex International 2018 konverents arutlema käegakatsutavate, ent potentsiaalselt maailma muutvate tehnoloogiliste lahenduste üle.

Robotex International 2018 Konverents toob kokku ettevõtjad ja tehnoloogiahuvilised, kes tegelevad uute tehnoloogiliste lahenduste väljatöötamise või rakendamisega, investeerivad uue generatsiooni inseneride ja IT-spetsialistide arengusse, aitavad kujundada poliitilist maastikku ning leida juriidilisi lahendusi, soovivad laiendada oma silmaringi.

Millest sel korral räägitakse? Või pigem, millest ei räägita! Robootika ja AI on saanud lahutamatuks osaks nii era- kui avaliku sektori toimimisest, rääkimata haridussektorist. Just seetõttu käsitleb Robotex International 2018 Konverents väga erinevaid, ent sellegipoolest seotud teemasid nagu küberkaitse, militaartehnoloogia, poliitika ja seadusandlus, kosmosetehnoloogia, tervisetehnoloogia, AI lahendused suhtluses, isejuhtivad sõidukid ja palju muud.

Tänaseks on avalikustatud ka esimesed konverentsi rahvusvahelised kõnelejad, kelle hulka kuuluvad ka Ayesha Khanna (ADDO AI, kaasasutaja ja tegevjuht) ja tema 8-aastane tütar Zara Khanna (chatbot Octa, asutaja), David Woessner (Local Motors Inc, tegevjuht), Dennis Mortensen (X.ai, asutaja ja tegevjuht, Roya Mahboob (Digital Citizen Fund, tegevjuht) ja Helen Tung (vandeadvokaat ja juriidiline futurist).

Miks tulla? Sest arutelu viib muutusteni. Meie eesmärk Robotexis on vaadata kaugemale sellest, mis toimub täna ja praegu. Soovime inspireerida ja toetada robootika ja AI valdkonna arengut, mis tooks kaasa käegakatsutavaid muudatusi ka tulevikus. Just seetõttu oleme üheks eesmärgiks seadnud toetada 50 000 uue startupi loomist aastaks 2020.

Robotex International 2018 Konverents 2018 toimub 30. novembrist – 1. detsembrini Tallinnas Kultuurikatlas. Piletid on kuni 1. juunini saadaval soodushinnaga: https://robotex.international/conference/