Refresh tuleb jälle!
30.08.2016

9. septembril toimub Tallinnas Kultuurikatlas juba teist aastat veebiarendajatele, disaineritele ja tootejuhtidele suunatud konverents Refresh, kus lavale astuvad valdkonna tipp-professionaalid nii Eestist kui väljastpoolt.

„Piirkonna sündmustekalendrist oli seni puudu veebi- ja digitaalmeediat sügavamalt käsitlev üritus – midagi, milles oleks ühendatud nii tehniline kui turunduse pool,“ sõnas ürituse üks eestvedajatest, TransferWise’i arendusjuht, Alvar Lumberg. „Arendajad, disainerid ja turundajad teevad omas mullis oma asja, kuigi ühisnimetajaks on neil teenused veebis. Refreshi eesmärk on see kogukond kokku tuua ning omavahel suhtlema panna,“ lisas Lumberg. Refreshil kõlavad ettekanded tuginevad praktilistele näidetele ja põnevatele juhtumianalüüsidele, mistõttu kõik saavad kaasa mõelda just oma valdkonnast ja seisukohast lähtuvalt.

Ürituse sünni juures on ka Tech Sister’si üks algatajatest, igapäevaselt arendajana tegutsev Janika Liiv. „Refresh toob lavale digimaailma trendid ning edukate idufirmade võtmetöötajad, kellelt on kindlasti nii mõndagi kasulikku kõrva taha panna. Samas ei ole tegemist hariduskonverentsiga. Ennekõike soovime luua festivalilikult elavat õhkkonda, mis inspireerib arutlema, suhtlema ning uusi vaatenurki leidma,“ sõnas Liiv.

Kuna ka Refreshi publiku hulgas on hulganisti idufirmasid ning digi-valdkonna entusiaste, on see suurepäraseks kohaks, kus erialaseid kogemusi jagada ning piiluda, mida teised ettevõtted ning startupid teevad, milliseid tehnoloogiaid kasutavad, kuidas mingeid probleeme lahendavad. „Tahame nii kogukonna läbipaistvust suurendada, sest meil on palju väga tugevaid ettevõtteid, kus tegeletakse maailmatasemel tootearendusega, ning õppides teineteiselt suudaks kohalik kogukond veel tugevamaks saada,“ on Lumberg veendunud.

Refresh tuleb seekord suurema ja võimsamana – kui eelmine aasta oli 9 esinejat, siis tänavu astub kahel pealaval üles juba 14 kõnelejat. Nende seas on SoundCloudi tootejuht ja arendaja Tiffany Conroy, hiljuti väga eduka IPO teinud Twilio arendusevangelist Phil Nash, TransferWise’i disainijuht Duncan Lamb, kelle kogemustepagasis on ka Nokias ning Skype’is töötamine, Testlio asutaja ja tehniline juht Marko Kruustük, SaleMove’i seeniorarendaja Stenver Jerkku, Lifetrampi tootedisainer Mariusz Ciesla jpt.

Konverentsile on õla alla pannud TransferWise, Startup Estonia, Veebimajutus, Testlio, Velvet, Bigbank, Clanbeat, Codelab ning teised. Konverentsile oodatakse sadu veebiarendusega seotud professionaale Eestist ja lähiriikidest.
Refresh toimub 9. septembril Kultuurikatlas. Ametlik programm kestab 8:30 kuni 18:00. Konverents kulmineerub suure järelpeoga Kultuurikatlas, mis on kõigile huvilistele tasuta!

Registreerumine ja lisainfo: http://refresh.rocks/