Ratastel suvilad
Tõnu Ojala, Pekka Virtanen
01.04.2018

Tänased matkaautod ehk autoelamud on hästi varustatud liikuvad suvilad, mis suudavad pakkuda praktiliselt kõiki tänapäevaseid mugavusi.

Automatkale minnes on matkaautod samaaegselt nii transpordivahendiks kui öömajaks ning seda sõltumata aastaajast ning reisisihist – nii et suvel võib võtta suuna Vahemere Rivierasse ning talvel Alpi suusakuurorti. Ja suvilaomanikuga võrreldes on matkaauto omanikul üks oluline eelis – tema võib igal hommikul aknast uut vaadet imetleda.

Sellisel „majaga“ reisimisel on hulganisti plusse. Oma voodi on ikka oma voodi, kõik tarvilik on kaasas ja oma käe järgi paika pandud, tegemisi-käimisi ei piira hotelli broneeringud jne. Soe vesi, dušš, WC, külmik, teler, gaasipliidiga varustatud köök on käepärast, talvel lisab mugavust põrandaküte jne. Liikuva „suvila“ saab lihtsalt uuele „krundile“ viia – kui ümbrus tüütama hakkab. Sellisel suvilal on tavalisega võrreldes seegi eelis, et muru niita ei tule, peenraid ei pea rohima ja saunagi paneb keegi teine küdema!

Karavanireiside tippaeg on suvi, ent tänapäevaste matkaautodega saab probleemideta ka talvel reisida. Meie ajal ei räägita enam mingitest põhjamaade oludesse mõeldud matkaautodest, praktiliselt kõik tänapäevased matkaautod sobivad aastaringseks kasutamiseks. Nii kohtabki matkaautosid üha enam ka kõigis Euroopa suusakeskustes alates Skandinaaviast, lõpetades Püreneedega.

Loe pikemalt aprilli Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid