Räägi oma käega
Glen Pilvre
02.01.2014

Käekell võib olla ainult aja- või staatuse näitaja, või siis hoopis küberneetilisi funktsioone täis tehnikavidin. Just sinna viimaste hulka liigituvad niinimetatud nutikellad, mille puhul aja näitamine on ilmselt kõige igavam omadus.

Nii Samsung kui Sony pole nutikellade osas mingid amatöörid, kui nii sobib öelda – mõlemal on ette näidata ka varasemaid „katsetusi”. Eriti tegus on olnud Sony. Juba mitu aastat tagasi alustati väikese kellataolise vidinaga nimega LiveView, mis ajapikku muutus SmartWatchiks, millele nüüd on lisandunud järjekorranumber 2. Tõsi, täpsuse huvides peab mainima, et Sony Ericssoni valikus leidus Bluetooth-ühendusega soliidne käekell MBW-150 juba seitse aastat tagasi.

SmartWatch 2-ga proovib Sony soliidsuse ja kvaliteedi juurde tagasi jõuda, mis Live View’de plastmassi sisse kaotsi läks.
Samsung on aga eksperimenteerinud näiteks käekella mõõtudes mobiiliga – S9110 oli just selline James Bondi aksessuaar. Ja samast kõik-või-mitte-midagi mõtteviisist on kantud kahtlemata ka uus Galaxy Gear – SIM-kaarti sinna küll sisse pista ei saa, aga rääkida see-eest küll ning klõpsida ka pilte.

Mis imeriistad need sellised siis on? Uuri järgi jaanuari Tehnikamaailmast!

Sarnased artiklid