Printerite EMV
Veiko Tamm
01.01.2005

Nüüd juba eelmise aasta novembrikuus viisid Arvutimaailm ning Äripäev läbi suure laserprinterite mõõduvõtmise. Kogu trükitehnika valik meie turul on ääretu-otsatu ning nii sai seekord piirdutud siin vaid lasertehnoloogiat kasutavate seadmetega.

Võistluses osalesid HP,Samsung, Kyocera,Epson,Konica Minolta ja Xerox. Igal firmal ei olnud kohapeal (Eestis) tooteid kõigist klassidest, mõnel esinesid testis ka tehnilised probleemid, mis pole siiski seotud toote üldkvaliteediga. Lõpuks pistsid rinda omavahel 4 printerit MVklassis (mustvalge), 4 värvilises klassis ning 6 MFP-klassis (multifunktsionaalsed – ühendavad printeri, koopiamasina, skanneri ja faksi).
Printerite valiku osas jätsime firmadele vabad käed, kuid soovituslik sihtgrupp oli kodutarbijad ning väikefirmad. Seda sihtgruppi (just firmade alal) silmas pidades soovisime, et printeril oleks võrgutugi ning kasulik oleks kahepoolse dupleksprindi (lehe mõlema poole) võimalus.
Hinna suhtes me ettekirjutusi ei teinud, ent vaatamata sellele et kohale toodud masinad polnud odavaimad, ei ületanud siiski ühegi hind koos käibemaksuga kümmet tuhandet krooni. See hind on kvaliteetse toote eest juba vastuvõetav ka vastavat tehnikat vajavale kodutarbijalegi, firmadest rääkimata.
Testimiseks pakkus meile oma ruume IT-kolledž, kus me siis mitme päeva jooksul masinatest hunnikute kaupa paberit läbi lasime.Et asetada kõik firmad võrdsesse olukorda, ei kasutanud me ühegi tootja enda pabereid, vaid sellega varustas meid Eesti turu üks suuremaid hulgifirmasid Papyrus OÜ, kes pakkus meie turul laia populaarsusega MultiCopy tootevalikust eripabereid laserprinteritele ja uudset värvilaserite paberit.Testiarvutid pakkus meile HP uhiuute HP nx9105 sülearvutite näol.

Kogu artiklit vaata pdf-kujul siit

Sarnased artiklid