"Petukaup"
Tõnu Ojala
27.03.2015

Ehkki tähe-numbrikombinatsioon 508 RXH viitaks justkui nelikveole (X) ja hübriidjõuallikale (H), lepib sellenimeline Peugeot siiski kaheliitrise diiselmootori ja esiveoga. Nelikveolisest hübriidversioonist jääb puudu nii tagarattaid käitav elektrimootor kui lisanimi HYbrid4 mudelitähises.

Mullusel Pariisi autonäitusel tõi Peugeot välja uue näo saanud lipulaeva 508, mille mudelivalikusse kuulub ka selle kõrgema veermiku ja maastikuautolikuma välimusega hübriidjõuallikaga tippmudel RXH. Diisel- ja elektrimootorit ühendava nelikveolise hübriidi kõrval on nüüd esmakordselt ka esiveoline versioon – elu näitab, et sageli ostetakse selliseid „pool-” ja „veerandmaastureid” mitte parema läbitavuse, vaid pelgalt efektsema välimuse tõttu. Nii et ehkki väliselt ei erine see RXH oma hübriidjõuallikaga sõsarast, on tehniliselt tegu siiski tavalise universaal-508ga, mis tavaautost küll mõneti kõrgem.

Väikseid erinevusi siiski on. Kui hübriid-RXH-l on 6käiguline elektrooniliselt juhitav robotkast, siis esiveolisel RXH-l kasutatakse klassikalist 6käigulist automaatkäigukasti. 2liitrine diiselmootor on siin 180 hj seades (võrdluseks: diiselhübriidil on sama näit 163 hj, kuid sellele liitub veel 37 hj elektrimootor).

Enam kui 4,8 m pikkusena astub 508 ühte sammu eelkõige Škoda Superbiga ja RXH omakorda Superb Scoutiga. Selliste gabariitide juures on selge, et tegu on äärmiselt ruumika liikuriga ja auto suurus annab endast tunda ka sõites. Esiveoline versioon on hübriidist küll tervelt 120 kg kergem, kuid 1790 kg tühimass pole kaugeltki väikeste killast.
Loobumine nelikveost kajastub 8000 eurot madalamas hinnas, nii et erinevalt pea 40 000 maksvast hübriid-RXH-st pääseb siin 31 800 euroga (tavalise 508SW tippmudelite hinnatase on sellest veel oluliselt ülalpool). Varustusest RXH-le väga palju lisada pole, lisavarustuse nimekiri on sel autol üsna lühike. Neist olulisemad kurvituledega täis-LED-esituled, elektriline tagaluuk, luksuslikum helisüsteem ja valik spetsiaalseid RXH-le ette nähtud nahksisusid.

Sarnased artiklid