Peaaegu maailma parim tahvel
02.07.2013

Androidiga tahvelarvutid on nagu autod, mis lihtsalt sõidavad punktist A punkti B. Mis ei ole üldse paha, kui tähtis ongi punktist A punkti B jõudmine. Sony Xperia Tablet Z, nagu selgus, pole päris selline auto.

Tehnilistest näitajatest pole ausalt öeldes põhjust pikalt rääkida – need on rohkem kui piisavad. Juttu väärib aga Sony uue tahvelarvuti disain ja ehituskvaliteet. 6,9 mm ja 495 grammi tähendavad, et tegemist on ühe väga õhukese ja väga kerge asjaga. Õnneks pole see kergus tulnud läikiva ja nagiseva plasti arvelt – servad on kummised nagu ka terve tagapaneel. Ilmselt on kusagil peidus muidugi kübeke plastigi, ent Xperia Z tundub käes erakordselt kvaliteetne – mida pole seni saanud öelda ühegi samas mõõtkavas Android-asja kohta, kaasa arvatud Sony eelmised tahvlimudelid. Sealjuures on Tablet Z ka meetri sügavuseni veekindel – nii nagu paljud Xperia telefonidki. Laadimiseks on saadaval dokk, siis ei pea tihenditega klappi USB-pesa ees lahti sikutama.

Tegelikult jätkuvad enamasti positiivsed nüansid ka seespool – aku 6000 mAh maht pole just paberil palju, ent praktikas peab Xperia Tablet vastu päevi, et mitte öelda nädalaid – mis oli pehmelt öeldes üllatus. IR-sensor ja vastav rakendus võimaldavad tahvelarvutiga telerit ja muid seadmeid juhtida – küll aga nõuab eelseadistamine üksjagu kannatust ja leidlikkust, aga on võimalik. Saab ka luua makrosid ehk käskude komplekte.

Kõlareid on küll kaks, aga nende heli just ülemäära tüse pole – ilmselt on see kompromiss veekindluse osas.

Ekraanilukku saab maha võtta topelt-puudutusega – nagu Nokia N9-l, kes tänaste Lumiate esivanemat mäletab.

Sonyl on Xperia Tablet Zga õnnestunud see, mis paljudel juhtudel ei õnnestu – disain, mõõdud, massid, ehituskvaliteet, materjalivalik ja üleüldse peaaegu kõik pisiasjad on üsna paigas. Ainuke asi, mille kallal saab rohkem norida, on Android ise oma kohatiste takerdumiste ja teiste „lisaväärtustega”. Aga vähemalt on ka androidisõpradel lõpuks võimalus osta tahvelarvuti, mille uks sulgub maheda mütsatusega ja mille salong ei nagise.

Sarnased artiklid