Parim neljarattaline!
Vello Kala
01.11.2007

Tehnikamaailma eestvõtmisel valitakse Eesti aasta auto tänavu juba kaheksandat korda – ja seitsmendat korda valime nüüd ka Eesti rahvaauto.

Aasta auto valimine pole missivõistlus, pigem on tegu ainulaadse autotestiga, mida viivad läbi kõik Eesti kogenumad autoajakirjanikud ning rahvaauto valimistel osaleb kogu Eesti autosõprade pere. Miks seda tegema peaks? Asi on selles, et lõviosa maailma autodest valmib meist hoopis soojema kliimaga paikades ja lõviosa autoostjaist elab meist hoopis rikkamates maades. Meie keeruline ülesanne on leida autod, mis sobiksid just siin, meie soolasodi, niiskuse – ja samal ajal ka meie rahakotiga. Sellepärast valimegi just EESTI aasta autot.
Nagu varemgi, selgitab Eesti aasta auto meie tuntumatest autoajakirjanikest koosnev žürii. Miks just ajakirjanikud? Autosid tundvaid mehi leidub Eestis ju teisigi. Ometi on just autoajakirjanikud need, kelle töö on sõita võimalikult kõigi uute autodega. Nii korjub kogemus võrdluseks, oskuseks erinevate sõidukite plusse-miinuseid kõrvutada.

Kes siis Eesti aasta auto 2008 selgitavad? Te tunnete neid kõiki nende kirjutiste või telepildi põhjal. Aasta auto saatuse otsustavad seekord Aleksandr Butorin (Vesti Nedeli Den za Dnem), Viktor Filonenko (Delovõje Vedomosti), Vello Kala (TM), Margus Kiiver (Uuno raadio), Tõnu Korrol (Autoleht), Ardo Kalda (Äripäev), Margus Mihkels (Postimees), Raivo Murde (Eesti Päevaleht), Allan Muuk (TV 3), Tõnu Ojala (TM), Elmar Ots (SL Õhtuleht), Margus Pipar (Autoleht), Raivo Rimm (Kanal 2), Martin Ruud (vabakutseline), Kristjan Sooper (Autoleht), Kaido Soorsk (TM), Olev Toom (Auto Bild Eesti), Tõnu Tramm (Auto Bild Eesti), Toomas Vabamäe (vabakutseline) ja Urmas Vaino (Auto Bild Eesti).

Esimeses voorus tuli igal žüriiliikmel esitada vabas järjestuses kümme kandidaati ihaldatud tiitlile. Esitatud nimekirjade kõrvutamisel selgusid kuus enim hääli saanud autot, mis konkureerivad nüüd juba lõppvoorus. Siin nad on, kuus parimat, mida Eestis osta!

Fiat Bravo
Ford Mondeo
Honda CR-V
Kia cee'd
Mercedes-Benz C-klass
Toyota Auris/Corolla

Eesti Rahvaauto 2008

Aasta auto valib ajakirjanikekogu, Eesti rahvaauto valimistel saab kuni 15 novembrini kaasa lüüa aga igaüks – kes siis autoalal asjatundja ei ole? Eeltöö on žürii juba teinud, meil jääb leitud kuuiku seast oma lemmik valida. Lihtsaim võimalus oma eelistus meieni tuua on hääletada TMi koduleheküljel või saada oma valik SMSiga numbril 1311 kujul: TM (tühik) teie valitud auto "perekonnanimi" (tühik) ja teie nimi – näiteks: TM Mazda Tarmo Taguratas. NB! Ühe SMS hind on 5 krooni.
Ka võite oma eelistuse saata lihtkirjaga aadressil: TM Rahvaauto, Ühinenud Ajakirjad, Rävala 6, Tallinn 10143. Ärge unustage lisada oma isikuandmeid, sest mitmeid teie seast ootavad auhinnad: GPS-telefon Nokia 6110 Navigator ja viis Tehnikamaailma aastatellimust. Miks mitte just Teid?

NB! HÄÄLETAMINE ON LÕPPENUD!
AASTA AUTO 2008 AVALIKUSTATAKSE 28.NOVEMBRIL TV3 ERISAATES, RAHVAAUTO TULEMUSED LEIAD JÄRGMISEST TEHNIKAMAAILMAST!

Sarnased artiklid