Paparatsod ees ja taga
Olavi Kärsna

Euroopa suurim multimeedia pressiorganisatsioon, kuhu kuulub 52 erialaajakirja 19st Euroopa riigist, nimetas septembris 2005/2006. aasta parimad ja enim silmapaistnud elektroonikatooted. EISA on muutunud koos ajaga, ning muutunud on nii aasta eest väljaantud tiitlite arv kui hinnatud kategooriate nimetused. Seekord said austava tiitli 49 toodet 31-lt firmalt.

Aasta parima nimetuse saavad need tooted, mis liikmesajakirjade peatoimetajate arvates ühendavad endas kõige arenenuma tehnoloogia, kõige enam soovitud omadused, silmapaistva disaini ja loomulikult hea hinna ja kvaliteedi suhte. Kuna turg on pidevas muutumises, on ka EISA muutnud hinnatavate toodete kategooriaid. Sel korral loodi juurde kaks uut hindamisklassi: aasta parim meediatelefon ja parim võrgupleier. Lisaks aunimetusele “Parim omasuguste seas” anti esimest korda välja tiitel “Aasta roheline teler”.

Eriauhinnad
Roheline teler
Tiitli “Aasta roheline teler” sai Panasonic TX-28PN1.
Mis muudab ühe teleri teistest rohelisemaks? TX-28PN1 tarbib omasugustest märksa vähem voolu, ooterežiimis kõigest 1 W tunnis. Korpuse värvimisel on kasutatud veepõhiseid värve, pakendi juures aga lausa taimedest valmistatud värvaineid. Muidu on see 28tolline 50hertsine laiaformaadiline analoogteler.

Parim meediatelefon
Euroopa aasta meediatelefoni Nokia N90ga, millel automaatteravustamisega kahemegapiksline kaamera, saab lisaks piltidele üles võtta ka tunni jagu MPEG4-videot eraldusvõimega 352 x 288 pikslit. Kaamera objektiiv on pärit Carl Zeissilt ja selle saab võttevalmis seada lihtsalt kaameramooduli pööramisega. Mälu lisamiseks aparaadile ja failide transportimiseks kasutatakse pisiformaadis RS-MMC mälukaarti. Telefonipoolel kasutab N90 internetis surfamiseks, elektronpostiühenduseks ja failide allalaadimiseks G3-võrgu pakutavat kiirust.

Parim võrgupleier
D-Link DSM-320RD on DVD-mängija suurune väikese antenniga riistapuu, mille abil saab arvutites olevaid meediafaile jagada kodukino ja -helisüsteemiga. Traadita standard 802.11g on piisavalt kiire ning teeb süsteemi praktikas kasutatavaks. Seadme enda DVD-mängija saab hakkama SVCD-, VCD-, CD-R-, DVD±RW-, CD-RW-, CD- ja MP3-plaatidega. Lisaks on aparaadil ka viit tüüpi mälukaartide lugeja. Puudub ainult xD-kaardi tugi. See kõik kokku ongi aasta parim võrgupleier.

Audio ja kodukino
CD-mängija Harman Kardon HD 970
HD 970 puhul märkisid ajakirjanikud, et see on üks harvadest toodetest, mis pakub väikese raha eest ettekujutust tippklassi helist. Selle rikas, sujuvalt voolav ja läbipaistev heli laseb pühendunud muusikahuvilistel uuesti avastada ka oma kõige kuulatumad plaadid. HD 970 mängib ka MP3-faile ning seda saab kasutada digitaal-analoog konverterina teiste aparaatide jaoks.

Aasta kõlar KEF iQ3
KEF iQ3 on suurepärane esimene ost hinnatundlikule kuulajale, kes otsib kvaliteetset heli. See tõendab, et muusikast tõelise naudingu saamiseks pole vaja suurt kasti ja suurt rahakotti. iQ3-valjuhääldid on paigutatud kontsentriliselt – kõrgsageduselement on bassi-kesksageduselemendi keskel.

Kahekanaliline võimendi Marantz PM-15S1
Marantzi uus võimendi PM-15S1 näitab, et see firma on ikka veel tõsine tegija audiofiilide stereoseadmete maailmas.

Kõrgklassi audiokomponent B&W 803D
B&W 803D 25millimeetrine kõrgsageduselemendi kuppel on puhtast teemandist, mis elimineerib kõik muudest materjalidest jäikade kuplite puudused. Kesksageduselemendiks on B&W kaubamärgiks kujunenud Kevlarist koonusega valjuhääldi. Kõlari heli on ajakirjanike hinnangul aga teretulnud eemaldumine firmale omasest tavapärasest.

Kompakt-audiosüsteem Philips Wireless Music Center WACS700
Philipsi WACS700 Wireless Music Center on WiFi-sagedustel töötav keskne muusikaserver, mille 40gigabaidisele kõvakettale saab muusikat salvestada MP3-, Windows Media Audio või pakkimata WAV-formaadis. Sellega koos saab kasutada kuni viit kodu erinevatesse kohtadesse paigutatud terminali, mis võivad töötada teineteisest sõltumatult. WACS700 on hea heli ja väljanägemisega – ning turul pole hetkel ühtki teist sarnast seadet.

Kaasaskantav meediapleier Samsung YH-J70
Samsungi YH-J70 on ebatavaliselt mitmekülgne kaasaskantav multimeediamängija, mis saab ühtviisi hästi hakkama nii heli kui pildiga. See tunneb mitmeid audioformaate ning näitab 65 000 värviga 1,8tollisel TFT-LCD ekraanil JPEG-formaadis pilte ja MPEG4-formaadis videot. 20gigabaidisel põrutuste eest kaitstud kõvakettal on piisavalt salvestusruumi ning aparaati saab USB-liidese kaudu ühendada perifeeriaseadmetega ilma arvuti osavõtuta. Liinisisendi kaudu saab analoogsignaali salvestada digitaalselt.

DVD mängija Panasonic DVD-S97
Panasonic DVD-S97 on nooruslikult sale ja seda müüakse “petlikult” vähese raha eest. Samas on see täis tipptasemel tehnoloogiat. S97 toetab paljusid audio- ja videoformaate ning annab tõeliselt suurepärase pildi nii analoog- kui digitaalsest HDMI (High Definition Multimedia Interface) väljundist. HDMI-signaali saab konverteerida ühele neljast kõrgteravusega pildiformaadist. On ka täielik valik ruumiheli, alates kahest ja lõpetades 5.1-kanaliga. Menüüde ülesehitus on selge, aparaadi esmahäälestus kiire.

Kodukino videoprojektor BenQ PE7700
BenQ PE7700 kodukinoprojektor kasutab Texas Instrumentsi HD2+ kiibikomplekti ning HDMI-sisendi kaudu toob ekraanile pildi ka kõige uuematest kõrgteravuseseadmetest. PE7700-l on viis valgustasakaalu seadet, kuueosaline värviratas ja äärmiselt vaikne lambijahutuse ventilaator. Mitmekülgsed ühendusvõimalused, suurepärased tehnilised omadused ja moodne disain teevad SE7700-st klassiku veel eluajal.

Kõrgklassi videoprojektor Sony Qualia 004
Sony projektor Qualia 004 on üks firma seniseid väljapaistvamaid saavutusi. Selle tehnoloogia ja disain lubavad kodukinosse sellist kõrgteravuspilti, mis siiani oli nähtav ainult parima varustusega kinodes. Qualia 004 kolm SXRD-paneeli ja 700vatine ksenoonlamp annavad ekraanile 6miljonilise 1920 x 1080 pildi täies hiilguses. DVI- ja HDMI-sisenditega Qualia on valmis vastu võtma kõiki teadaolevaid kõrgteravustelevisiooni ja -DVD tulevikuformaate. Hind on muidugi kõrge, aga kvaliteet pole kunagi odav.

Kodukinovõimendi Pioneer VSX-1015
Pioneeri VSX-1015 annab kodukinoentusiastile kõik vajaliku. See on maailma esimene THX Select2 sertifitseeritud AV-võimendi, mis sisaldab Dolby Digital EX ja ProLOgicIIx, DTS 96/24 ja DTS-ES Discrete 6.1 ning Matrix 6.1 dekoodreid. Täiendav pluss on ühtesobivus Windows Media Audio 9 Professional formaadiga, mis tagab ka arvutist tuleva ruumiheli mängimise. Kõigil kanalitel on 192 kHz/25 bitti DA-konverterid ja võimsust pakkuda 7 x 150 vatti. Automaatne häälestussüsteem sobitab kõlarite heli toa akustikaga.

Kodukinokõlar Tannoy Arena
Tannoy Dual Concentric tehnoloogia on ammu tuntud koherentse hääle ja punktterava helipildi poolest. Nüüd on Arena komplekt muutnud need kättesaadavaks ka rahalugevale kodukinohuvilisele. Satelliitide futuristliku kujundusega alumiiniumkorpustes on uus 100millimeetrine Dual Concentric valjuhääldi, mille keskel on 19 mm kõrgsageduselement. Keskkõlaril on täiendav bassielement. Aktiivse süvakõlari digitaalvõimendil on väljundvõimsust 300 W.

Kodukino süvakõlar B&W PV1
B&W PV1 on akustika elegantne meistriteos. See kasutab surveanuma põhimõtet, et luua väga väike, aga seejuures võimas bassikõlar, millel puuduvad struktuuriresonantsid. Selle seljad vastakuti paigutatud valjuhäälditel on alumiiniumiga kaetud vilgukivimembraanid, võimendil jagub võimsust 500 W. PV1 saab ühtviisi hästi hakkama nii stereo kui mitmekanalimuusikaga, ega häiri seejuures ka kõige nõudlikuma esteedi silma.

Kodukinosüsteem Samsung HT-P1200
Samsungi HT-P1200 on üks kõige targematest kõik-koos süsteemidest. See on täielikult varustatud nii CD-de kui DVD-de kasutamiseks ja mängib ka DVD-Audio ning SACD- plaate, samas lubab USB-liidese kaudu ühendada endaga nii MP3-mängijaid kui muid multimeediaseadmeid. HDMI-väljund võimaldab ühendada ka kõrgteravuskuvaritega ning sisseehitatud Faroujda DCDi kiibid lubavad saavutada erinevate eraldusvõimete juures optimaalse pildi.

Kodukino kõrgklassi komponent Denon AVC-A1XV
Denon AVC-A1XV on THX Ultra2 sertifikaadiga viimase sõna tehnoloogiat täis jõehobu. Kümme kanalit, igaühe väljundvõimsus 200 W, on ühendatud Audyssey Labs unikaalse korrektsioonisüsteemiga, mis võimaldab salvestada heli korrigeerimisparameetreid kuni kaheksa kuulamiskoha jaoks. Sisendeid ja väljundeid jagub kõigile ja kõigeks. DCDi tehnoloogia skaleerib pildi kuni 1080i formaati ning võimaldab seda välja anda nii DVI- kui HDMI-väljunditest.

Kodukino innovatsioon Yamaha YSP-800
Yamaha on unustanud “rahvatarkuse”, et hea kinoheli vajab vähemalt viit eraldi kõlarit. Sound Projector YSP-800 koosneb ainult ühest väikesest kõlarikastist, milles on lugematu arv väikesi valjuhääldeid, igaühel oma digitaalvõimendi. Digitaalne helitöötlus võimaldab saata teravalt suunatud helikiiri kõikjale üle toa, luues nii väga ruumilise helipildi, mida on tavalise mitmekõlarisüsteemiga tekitatust väga raske eristada. Dolby Digital ja DTS-dekoodrid on sisse ehitatud – see on kõige lõpetatum kodukinosüsteem, mida on võimalik ette kujutada.

Mobiilne elektroonika

Autoraadio Clarion DXZ958RMC
McIntoshi konstrueeritud CD-transport teeb DXZ958RMC-st kõrgklassi audioseadme auto armatuurlauale. Sellel on digitaalne ajanihke korrigeerimine, jaotusfilter ja parameetriline ekvalaiser – kõik, mida läheb vaja selleks, et saada parim heli kahest kaheribalisest kõlarist ja aktiivsest süvakõlarist. Lisaks on sellised kavalad lisavõimalused nagu Music Catcher, mis lubab ainsa nupuvajutusega salvestada pooljuhtmällu kuni kuus tundi muusikat. Aparaati on sisse ehitatud Dolby ProLogic II dekooder ning tänu üle ekraani paigutatud puudutustundlikele lülititele on kõiki toiminguid väga lihtne juhtida.

Autokõlar Focal Utopia Be kit no 6
Nagu ka Focali kõrgelthinnatud kodukõlarites, kasutatakse selles kaheribalises autosüsteemis eksklusiivseid materjale ja tehnoloogiaid, et saavutada heli kõrge kvaliteet. Be on saanud oma nime kõrgsageduselemendi berülliumist kupli järgi. Bassielemendi membraan on aga valmistatud Focalil väga jäigast Sandwich W materjalist. Aktiivfilter on tehtud käsitsi valitud osadest.

Autovõimendi Helix A6 Competition
Helix A6 Competition on tõelistele entusiastidele mõeldud kuuekanaliline võimendi, milles on kasutatud parimaid kvaliteetosi. Konstruktorid on selle loomisel vältinud igasuguseid tarbetuid vidinaid, mis pole otseselt seotud heli kvaliteediga. Nad on keskendunud ainult kvaliteedile ja tootmise tehnoloogiale.

Mobiilne navigatsioonisüsteem Sony KPNC9950HC1
Sony KPNC9950HC1 on maailma esimene varjatud DVD-navigatsioonisüsteemi ja 1 DIN suuruses autoraadio kombinatsioon. Raadio väga kõrge eraldusvõimega ekraanilt on vaatamata selle DIN-formaadiga piiratud mõõtmetele hea infot lugeda. Firma suunistekontseptsioon “Map By Turn” ühendab klassikalised nooled detailse 3D-kaardiga. Sony on kasutusvõimaluste suurendamise ja seadme mõõtmete vähendamisega teinud tõelise autonavigatsiooni uuenduse.

Auto multimeediaseade JVC KD-NX901
Selle aparaadiga, mis ühendab DVD-mängija, 20gigabaidise kõvaketta ja SD-mälukaardi pesa 1 DINi suuruses korpuses, on JVC andnud mobiilsele multimeediale uue sisu. See toimib nii tagaistujate videomängija kui kogu seltskonna muusikasüsteemina. See on ka võimekas navigatsioonisüsteem, mis salvestab kõvakettale kurv-kurvilt 14 GB infot Euroopa kohta. Ja 6 GB jääb veel muusika salvestamiseks.

Autosisene kommunikatsiooniseade Becker Traffic Pro 7945
Bluetooth-ühendus ja hääljuhtimine muudavad Beckeri Traffic Pro 7945 ligitõmbavaks neile, kes elavad ja töötavad autos. Bluetoothiga kuularite abil saab kahe tuuneriga raadiot, CD/MP3-mängijat, navigatsioonisüsteemi ja telefonifunktsioone juhtida ainult aparaadiga rääkides. Juhid saavad telefoniraamatust numbreid valida, telefon taskus ja juhi käed roolil. Kõik see on suuruses 1 DIN.

Auto bassivaljuhääldi Alpine SWX-1042D
SWX-1042 valmistamisel on kasutatud Alpine’i uusimaid tehnoloogiaid ning tulemuseks on element, mis mõistliku hinna juures teeb häält, mida peab kindlasti kuulma (ja tundma). Kärgmembraan on valmistatud süsinikkiu ja alumiiniumi kombinatsioonist, eristruktuuriga magnetmootor sisaldab kolme strontsiummagnetit. Valmistamise ja koostamise kvaliteet on kõrgeimal tasemel.

Fototehnika
Aasta kaamera on Canon EOS 350D
See aparaat on suurepärane ühendus kiirusest, kvaliteedist ja võimalustest. See annab 8megapikslise eraldusvõime kompaktses ja lihtsaltkasutatavas pakendis. Suurepärane ergonoomika ja täielik käsijuhtimise võimalus teevad sellest suurepärase töövahendi nii algajatele kui edasijõudnud amatööridele.

Taskukaamera Fujifilm FinePix F10
FinePix F10 avaldab kõigepealt muljet elegantse, kuid tugeva ehitusega. Selle 6megapiksline fotoelement võimaldab teha suurepärase tonaalsuse ja eraldusvõimega pilte. 2,5tolliselt ekraanilt on pilte hea vaadata, akust aga piisab mitmesaja võtte tegemiseks. Kõige muljetavaldavam on aga selle kaamera väike pildimüra isegi 800 ja 1600 ISO juures.

Kompaktkaamera Olympus C-7070 Wide Zoom
Olympus C-7070 ühendab suurepärased omadused, hea pildikvaliteedi ja lihtsa kasutatavuse. 7megapiksline fotoelement ja objektiiv, mille suumiulatus vastab 35 mm kinofilmi ekvivalendina 27–110 millimeetrile, teevad kaamerast tõsise pildistaja. Sellega on äärmiselt lihtne häid pilte teha: aparaadil on pööratav 1,8tolline monitor, väga võimas aku ja TTL-kontakt välisele välklambile. Ja hind on seejuures väga mõistlik.

Analoogkaamera Nikon F6
Nikon F6 on viimane akord lõppevale analoogfotograafia ajastule. Jätkates Nikoni traditsiooni lasta välja uus 35 mm lipulaev iga kaheksa aasta järel, näitab see suurepäraselt käsitsetav, 11-punkti teravustamissüsteemi, väga täpse valgusmõõtmise ja võimalusterohke välkvalguskontrolliga aparaat taas Nikoni pühendumist professionaalsele fotograafiale.

Skanner Konica Minolta Dimage Scan Elite 5400 II
Elite 5400 II o teretulnud areng 35 mm skaneerimises. See skaneerib terve kaadri väga kiiresti ning elimineerib automaatselt siseehitatud Digital ICE4 tehnoloogiat kasutades sellised defektid nagu kriimustused, tolm ja näpujäljed. Selle aparaadiga on ka lihtne vähendada teralisust ja korrigeerida värve.

Mälukaart SanDisk Extreme III
SanDisk Extreme III kaardid on kiired, töökindlad ja piisavalt tugevad selleks, et rahuldada ka kõige nõudlikumate profifotograafide vajadusi. Näiteks võimaldab Enhanced Super Parallel Processing tehnoloogia SD- ja CF-kaarte kirjutada kiirusega 20 MB/s. Kõik mudelid on kaitstud põrutuste, vibratsiooni ja äärmuslike temperatuuride eest.

Objektiiv Sigma 3,5-6,3/18-200 mm
Sigma AF 18-200 mm supersuum on ideaalne lahendus peegelkaameraga reisivale fotograafile. See on äärmiselt väike ja kerge, kuid annab suumiulatuse lainurgast telefoto omani. Spetsiaalsed kattekihid läätsedel vähendavad peegeldusi ja võimaldavad objektiivil anda igas olukorras heakvaliteedilist kujutist.

Suumkaamera Panasonic Lumix DMC-FZ5
Lumix FZ5 puhul ei ole väike mitte ainult ilus, vaid ka võimas. Sel väga kompaktsel kaameral on 12x Leica objektiiv, mida saab tänu Panasonicu Mega OIS kujutise stabilisaatorile rahulikult kasutada ka suurima fookuskaugusega ja hämaras. 5megapiksline CCD-element kindlustab hea pildikvaliteedi ja Venus Engine II sujuva töö.

Fotoprinter Epson Stylus Photo R2400
R2400 tõmbab nii proffide kui asjaarmastajate tähelepanu, kui nad otsivad A3+ formaadi trükkimisel kõrgeimat kvaliteeti. Kaheksa mahutiga K3 Ultra Chrome värvisüsteem annab eriti laia värviulatuse. 3pikoliitrised piisad tagavad väga detailirikkad trükised eraldusvõimel kuni 5760 x 1440 dpi.

Miniprinter Sony DPP-FP50
FP50 annab võimaluse trükkida 300dpi eraldusvõimega (trükikvaliteedis) 10 x 15 cm pilte kiiresti nii kodus kui reisil olles. Printeri saab ühendada teleriga ning selle ekraanil teha fotodele lihtsamaid korrigeerimisi. Pilte saab teha ka odavamalt, aga mitte nii lihtsalt ja kiiresti.

Profikaamera Nikon D2X
D2X on tehtud rahuldama kõige nõudlikumate fotograafide vajadusi, sest sisaldab kõiki mõeldavaid omadusi ja toiminguid. Esmaklassiline mõõtmis- ja välkvalguse juhtimissüsteem täiendavad 12,4 megapiksliga fotoelementi ning automaatteravustamissüsteem hiilgab kiiruse ja täpsusega. Kaamera teeb sarivõtteid kiirusega kuni 8 kaadrit sekundis ning sellel on traadita andmeedastus ning võime ühenduda GPS-navigatsioonisüsteemiga.

Kaasaskantav meedialugeja Epson P-2000 Multimedia Storage Viewer
Epson P-2000-l on erakordselt hele ja suure kontrastiga 3,8tolline VGA eraldusvõimega LCD-kuvar ning suurepärane vaatlemisnurk. Sisseehitatud 40gigabaidine kõvaketas säilitab ja mängib audio-, video- ja fotofaile, mida saab alla laadida aparaadi SD- ja CF-kaardipesadest. See võimaldab ka otsetrükki sobivate printeritega ning sisu näitamist teleekraanil.

Videotehnika
Plasmateler Pioneer PDP-506XDE
Teist aastat järjest on Pioneeri plasmateler parim. 506XDE sisaldab uuendusi, mis kokku annavad parima pildikvaliteedi. Kuuenda põlvkonna Pure Black Panel tõstab pildi teravust ja kontrastsust ning samal ajal vähendab selle energiatarvet. Uus Pure Drive 2HD skeem genereerib sügavamaid musti toone ilma detaile ohverdamata ja PAL-spetsiifiline mitmeastmeline 3D Y/C filter parandab analoogtuuneri kvaliteeti.

LCD-teler Samsung LE40M61B
Samsungi uue LE40M61B LCD-paneeli ümber on üliõhuke läikivmust raam. Pilt on äärmiselt terav, eraldusvõimeks 1366 x 768 pikslit. Tänu Samsungi Super-PVA tehnoloogiale on teleri vaatenurk väga lai. S-PVA aitab ka lühendada paneeli reaktsiooniaega ja tõsta kontrasti kõrgemale tasemele kui üheski teises plasmateleris. HDMI- ja

Projektsioonteler Thomson Scenium 50DSZ644
Neile, kes tahaksid suurt telepilti odava hinnaga, on projektsioonteler ainus lahendus. Ainus puudus on, et suur pilt tähendab ka kogukamat aparaati. Thomson on aga ka selle probleemi lahendanud: 50DSZ644 on kõigest 17 cm sügav. Selle 50tolline ekraan annab DLP-tehnoloogial baseeruvast projektorist terava 1280 x 720 pikslise pildi.

Kõrgklassi videokaamera Sony HDR-FX1E
Sony HDR-FX1E saabumine tegi võimalikuks ise ka kõrgteravusvideot üles võtta, mitte ainult selliseid filme vaadata. Selles on rida omadusi, mida nõutakse profikaameratelt: katiku kiiruse ja värvitemperatuuri kontroll, neutraalfiltrid. Nupud on kergeltkäsitsetavad, võib sisse lülitada ka täisautomaatse re_iimi.

DV-videokaamera Panasonic NV-GS250
Leica Dicomar objektiivist kuni kolme CCD-sensori ja optilise stabilisaatorini on see väike kaamera kõik kokku suurepärane. Panasonic on alati ergonoomiale ja kasutuslihtsusele suurt tähelepanu pööranud. Kaameraga saab teha fotosid 3,1megapikslise eraldusvõimega. Aparaadil on isegi USB2-ühendus.

Meedia-videokaamera JVC Everio GZ-MC500
Everio GZ-MC500 salvestab pilte, heli ja videot mitte lindile, vaid Microdrive kõvakettale, mis on kavalalt paigutatud aparaadi pööratavasse käepidemesse aku kõrvale. JVC-l on kolme CCD sensor, hea eraldusvõimega LCD-kuvar, mis on nähtav ka otseses päikesevalguses, ja käsitsiteravustamist toetav suumimine. Fotode siirdamiseks on kaameral ka SD-kaardi pesa.

Digitaalne videosalvesti Pioneer DVR-530H
DVR-530H tagasihoidlikust välimusest ei maksa ennast eksitada lasta: see on täisfunktsionaalne DVD-salvesti ja enamgi veel! Kirjutab nii ühe- kui mitmekordse salvestusega DVD-sid, ka kahekihilisi. Tänu ruumi kokkuhoidvale kodeerimisalgoritmile suudab 530H salvestada DVD-R plaadile kuni 13 tundi materjali. Veelgi enam on salvestamiseks ruumi sisseehitatud 160gigabaidisel kõvakettal. Kõvaketast saab kasutada ka muusika arhiveerimiseks ja mängimiseks.

Videoinnovatsioon Philips “Clear LCD”
Philipsi uus tehnoloogia aitab vabaneda LCD-ekraanidele omasest liikuvate detailide häiretest ning mustade toonide vähesest sügavusest. Esimene samm on laisku vedelkristalle taganttorkiv Overdrive Control, mis võimaldab vähendada reaktsiooniaja kuue millisekundini. Teiseks valgustab Scanning Backlighti algoritm piksleid ainult siis, kui need on jõudnud vajaliku ülekandetasemeni. Ja lõpuks suunatakse tumedatesse kohtadesse vähem valgust kui heledatesse.

Videomontaazhi tarkvara Apple Final Cut Express HD
See tarkvara toob kõrgteravusvideo montaazhi massidesse. Mõistliku hinnaga programm on kodus nii DV- kui HDV-videoga ja pakub peaaegu kõiki profitarkvara võimalusi: sajad ülemineku- ja 3D-efektid, filtrid ja värvikorrektsioon. Lisatud Apple Live Type aitab teha graafikat ja tiitreid ning Apple SoundTrack litsentsivaba muusikat.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid