Opel Movano laiendab haaret ning on nüüdsest kasutusel ka kiirabiautonaTM28.04.2017

Valga Haigla AS-iga koostöös Valgamaal kiirabiteenust osutav Eesti kapitalil baseeruv ettevõte “Eldred Medical OÜ” sai aprilli lõpus uue Opel Movano baasil ehitatud kiirabiauto omanikuks.

Sõiduki pidulik üleandmine toimus Amserv Sõpruse Opeli esinduses ja vastava ümberehituse teostas antud valdkonnas suuri kogemusi  omav ettevõte “Altas”. Uus kiirabiauto baseerub esiveolisel Movano L2H2 platvormil ning sõiduki jõuallikaks on ökonoomne Euro6 nõuetele vastav uue põlvkonna 125Kw/170Hj diiselmootor. Kiirabitööks vajalik sisseseade ning erivarustus on kõige kaasaegsem hetkel saadaolevast, samuti on kasutatud materjalid ning tehnilised lahendused oluliselt kergemad olemasolevatel kiirabiautodel kasutatavatest.

Opel alustas eriotstarbeliste sõidukite valmistamisega  juba aastal 1909 mudeliga “Opel 4/8 hp”, mis sai kiiresti hüüdnimeks “Doktori auto”. Tänasel päeval toodab Opel erilahendustega sõidukeid nii politseile, kiirabile kui ka tuletõrjele. Käesoleval hetkel on Baltikumis tervikuna kasutusel 54 uut Opel Movano baasil ümberehitatud kiirabiautot.