Opel kaitses tiitlit
TM
01.12.2017

Ajakirja Tehnikamaailm eestvõttel 18. korda aset leidnud Eesti aasta auto konkursil kaitses mullust esikohta Opel. Kui mullu võttis Astra oma teise esikoha, siis tänavu kuldas Insignia üle oma 2010. aasta hõbeda. Nagu eelmisel 9 aastal, kulutati võitja ka tänavu välja ETV saates Ringvaade.

Opel Insigniale pakkus kõige kõvemat konkurentsi Škoda Kodiaq, kolmas koht läks Volvo XC60-le. Esikolmiku selja taha platseerus neljandaks BMW 5. seeria, viienda ja kuuenda koha konkurentsis pidasid vihase võitluse maha Honda Civic ja Toyota C-HR ning lõpuks jäi napilt peale siiski Honda. Siiski pole põhjust kurvastada ühelgi esikuuikusse jõudnul ent täistabamusest ilma jäänul, sest finaali pääsemise sõel oli tihe. Üle veerandsaja auto jäi ju joone alla ning finaali ei pääsenudki. Opeli seekordne esikoht on tähelepanuväärne ka selle poolest, et tiitli kaitsmine on Eesti aasta aasta auto ajaloos varasemalt õnnestunud vaid korra – kui aastatel 2009 ja 2010 läksid esikohad vastavalt Škoda mudelitele Superb ja Yeti.

Alates 2001. aastat korraldatava Eesti aasta auto konkursi neljakordne võitja on Škoda, kolm esikohta on nüüd Opelil ning kaks Volkswagenil, Peugeot’l ja Renault’l. Lõppeval aastal hääletas Eesti automeedia aasta auto tiitli vääriliseks Opel Astra, kellest sai VW Golfi ja Škoda Superbi järel kolmas kahekordne võitja mudelite lõikes.

Eesti aasta auto 2018

1. Opel Insignia 97

2. Škoda Kodiaq 83

3. Volvo XC60 75

4. BMW 5. seeria 65

5. Honda Civic 39

6. Toyota C-HR 37

Mida arvasid TMi lugejad?

Ka TMi koduleheküljel olnud lugejaküsitluses eraldusid teistest koheselt Opel Insignia, Škoda Kodiaq ja Volvo XC60. Seejärel tuli väikese vahega BMW ning jaapanlased jäid omavahel klaarima 5.-6.koha saatust. Kui kohtadel 3-6 olid lugejad žüriiga ühte meelt, siis esikoha osas läksid arvamused lahku ning erinevalt autoajakirjanikest eelistati siin Opelile siiski Škodat (vastavalt 25 ja 21% hääletanutest)– nii et samapidi nagu nende kahe margi omavaheline jõudude vahekord ka Eesti automüügi edetabelis on.

Sarnased artiklid