Odava otsa tahvelarvutid
04.12.2012

Ikka ja jälle küsitakse, et kas ja millist tahvlit siis nüüd osta. Vastus on peaaegu lihtne – kui tahate parimat, ostke iPad. Aga kui tahate odava(ma)t, siis on lugu tõepoolest keerulisem. Vaatasime, mida tahvlite soodsamas segmendis pakutakse ja kui hea asja siis hea hinna eest saab.

Tahvelarvutid hinnaga 119–379 eurot
A-rival Bioniq
Asus Nexus 7
Navon Platinum 10"
Navon Platinum 7"
Samsung Galaxy Tab 2

Odavaima Android-tahvli võib saada juba vähem kui 100 euro eest, aga samahästi võib need eurod kohe prügikasti panna, sest muidu tuleb sinna õige pea lisada ka loodust reostav säästutoode. Sestap võtsime võrrelda nii enam-vähem mõistlikust kvaliteediklassist seadmed, mille hinnad on ülevalpool 100 euro piiri. 119 euro eest saab Eestist osta näiteks seitsmetollise ekraaniga Navon Platinumi, 133ga A-rival Bioniqu. Pannes juurde 66 eurot, saab kätte koguni suure, 10tollise laiekraaniga Navon Platinumi. Palju kiidetud uus Google Nexus 7 on samuti nüüd Eestis saadaval – nimeks Asus Nexus 7 ning (16 GB mudeli) soodushinnaks 229 eurot. Ja kui veelgi rohkem „investeerida”, mahub valikusse seitsmetollise ekraaniga Samsung Galaxy Tab 2, soodushinnaga 339 eurot. Samsungi hinnaklassis on juba küll Apple iPad Mini, mis aga võrdluse tegemise hetkel polnud veel Eestisse jõudnud.

Milleks üldse tahvel?
Tahvliga kipub olema selline lugu, et enne kui see olemas ei ole, ei saagi aru, milleks seda üldse vaja võiks olla. Sest enamasti saab ju kõike samalaadset teha arvutiga, või miks mitte ka nutitelefoniga. Tõepoolest, aga tahvliga on nii mõndagi teha käepärasem – näiteks sirvida veebilehti, lugeda ajakirju-ajalehti ja e-raamatuid või vaadata videoid-filme. Või mängida lugematuid mänge – annate tahvli koos Angry Birdsi või multikaga järelkasvule pihku ja rahu on pikaks ajaks garanteeritud. Kokandushuvilistel on köögis retsepte tahvliekraanilt palju lihtsam sirvida kui raamatust, mis palju ruumi võtab ja lõpuks üleni söögiseks saab. Tahvli saab puhtaks pühkida ja elutuppa kaasa võtta. Ja ühendada näiteks teleriga ning vaadata filme ja pilte suurel ekraanil.
Kui tahvlis on ka GPS ja kompass (nagu siinse võrdluse kahel kallimal mudelil), siis asendab see täielikult naviseadet – piisab ainult vastavast tarkvarast ja autohoidikust.

Mis selgus, leiad detsembrikuisest Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid