Nutti nutikast
Raimo Ylönen
01.11.2017

Kallimate nutitelefonide hinnad on juba neljakohalised, aga selles loos me neist ei räägi. Räägime hoopis mobiilidest, mille hind on mõistlik(um), ja selgitame, milles need tippudele alla jäävad.

Huawei Honor 9
OnePlus 5
Samsung Galaxy J5 (2017)
Sony Xperia XA1

Etalon:
Samsung Galaxy S7 Edge

Olgem ausad, tuhat ja pluss eurot mobiiltelefoni eest tundub ikka paljuvõitu küll. Õnneks on aga täiesti asiste näitajatega seadmeid saadaval hoopis odavamas hinnaklassis. Ja kui näitajate osas veelgi järeleandmisi teha, saab nutitelefoni kätte juba vähem kui kolmesaja euroga.
 

Hiinlased ruulivad

Hetkel teeb suurt tõusu mobiilimaailmas Huawei, kes on viimastel aastatel pakkumas 400–500euroses hinnaklassis igati kobedaid seadmeid. Sinna võib liigitada ka käesolevas võrdluses osaleva uustulnuka Huawei Honor 9.

Ka kohaliku mobiilmüügi edetabelites on Huawei nimi pigem reegel kui erand. Huawei sihtgrupiks on paljuski noored ning tundub, et kena välimuse ja kvaliteetse materjalivalikuga Honor-mudelid nooremale generatsioonile igatahes meeldivad.

Võrdluse teine „hiinlane” OnePlus pole samuti enam tundmatu nimi. Varasemalt vaid neti kaudu tellitav bränd on nüüd Eestis ka mobiiliesinduste lettidel ning samuti leidnud koha müügiedetabelites.
 

Midagi ka hinnatundlikumale kliendile

Seekordses võrdluses esindavad soodsamat segmenti Samsung Galaxy J5 ja Sony Xperia XA1, mis lisaks heale hinnale pakuvad ikkagi suhteliselt häid omadusi. Just selles, madalamas hinnaklassis on ka konkurents kõige tihedam.

250eurone Samsung Galaxy J5 (2017) on uuendus mullusest J5-st, mis oli Eestiski üks müüdumaid telefone. J-seeria on müügiedetabelites püsinud juba mitu aastat.

Pole üldse halb idee vaadata ka mulluseid tippmudeleid, mille hind võib parimal juhul olla langenud peaaegu poole võrra.

Üheks selliseks näiteks ongi siinses testis etaloni rollis olev Samsung Galaxy S7 Edge. Möödunud aastal küsiti selle kumeraservalise trendimobiili eest 850 eurot, millest nüüd on alles jäänud vaid 499. Nii jõudluselt kui omadustelt teeb mullune Samsung tuule alla nii mõnelegi sama hinnaklassi uuele mudelile.
 

Erinevused vähenevad

Erinevused odavate ja ligi tuhandeeuroste mudelite vahel on pigem märgatavad detailides – nagu ekraani kvaliteet, mälumaht, protsessori jõudlus või kaamera funktsionaalsus. Kui veel mõned aastad tagasi tähendas uus mudelipõlvkond suurt hüpet kvaliteedis ja funktsioonides, siis nüüd on muutused kohati marginaalsed. Kindlasti pole sisuline erinevus enam väärt neid sadu eurosid, mille võrra võivad erineda hinnad.
 

Pikima kõrre tõmbasid selles testis OnePlus 5 ja mullune testivõitja Samsung Galaxy S7 Edge. Mõlema mobiili kaamera ja ekraan on esmaklassilised. Kolmandaks-neljandaks positsioneerusid Huawei Honor ja Samsung Galaxy J5. Sony Xperia XA1 jäi küll praeguse pingerea viimaseks, mis aga ei tähenda, et tegemist poleks igati hea mobiiliga oma hinna kohta.

 

Loe täpsemalt novembri Tehnikamaailmast.

Sarnased artiklid