Nutitelefon, tahvel- või sülearvuti: milline seade on parim online mängude mängimiseks?
18.12.2018

Online mängud pole enam ammu ainult laste pärusmaa, vaid sobivad meelelahutuseks ka täiskasvanutele. Erinevaid mänge on palju ning samuti jagub võimalusi nende mängimiseks.

Online mängude suureks plussiks on see, et mängida saab tasuta ning tihti piisab selleks vaid internetiühenduse olemasolust. Tänapäeval saab paljusid mänge ka nutiseadmetest mängida, kuid see ei tähenda, et desktopi mängude aeg läbi oleks. 2018. aastal oli vaieldamatult kõige populaarsem online mäng Fortnite Battle Royale, mis on saadaval lausa seitsmel platvormil: PC, PlayStation 4, Xbox One, Nintendo Switch, Android, iOS ja Mac. Millist seadet tuleks online mängude puhul eelistada?

Nutitelefonid

Pole vahet kas sul on Android või iPhone, paljudel online mängudel on olemas eraldi äppid, mis võimaldavad neid mängida otse mobiilist. Telefonimänge on mugav ja lihtne kasutada ning mängida saad ükskõik kus asud! Siiski on telefonimängudel kaks väikest miinust. Esiteks kulutavad sellised mängud väga ruttu telefoni akut. Teiseks, kuna mängud kasutavad internetiühendust, tuleks olla tähelepanelik, millist võrku kasutad - kas wifit või mobiilset internetti. Eriti kui sul on piiratud arv gigabaite, mida iga kuu kasutada saad. Seega ei ole nutitelefonid hea valik, kui soovid mängida pikemat aega või kohas, kus pead kasutama mobiilset internetiühendust. Mõned telefoni äppid väsitavad akut rohkem kui teised. Kui soovid mängimiseks siiski nutitelefoni kasutada, siis proovi valida mänge, mis ei tühjenda akut nii kiiresti.

Tahvelarvuti

Tahvelarvuti esimeseks plussiks on kindlasti ekraani suurus. Ülejäänud plussid ja miinused on üsna sarnased nutitelefonidega. Tahvelarvutis on olemas kõik mängud, mis on saadaval sama operatsioonisüsteemiga nutitelefonis ning jällegi tuleks tähelepanu pöörata internetivõrgule, mida kasutad. Ekraani suurus võib olla ka miinuseks, kuna seadet pole nii lihtne kaasas kanda. Siiski võib tahvelarvuti olla hea lahendus neile, kes eelistavad mängida suuremal puutetundlikul ekraanil. Samuti on paljud tahvelarvutid sülearvutitest soodsamad. Tahvelarvutit on mängimiseks hea kasutada ka siis, kui soovid säästa oma telefoni akut, et seda hiljem muudeks tegevusteks kasutada.

Sülearvuti ja PC

Sülearvuti ja PC on kindel valik online mängude mängimiseks, kuna mitmed mängukeskonnad pole jõudnud või ei plaanigi oma lehekülgi mobiili- ja tahvlisõbralikuks teha. Mängimiseks tuleb avada ainult internetibrauser ning midagi eraldi alla laadima ei pea. Paljude mängude puhul võimaldab suur ekraan saada parema ja realistlikuma mängukogemuse. Näiteks on sülearvuti ja PC kasutajate seas väga populaarne live kasiino, kus näeb diilerit reaalajas arvutiekraanilt. Mõningaid kasiino mänge saab küll mobiilis mängida, kuid just live mängude puhul võimaldab suurem ekraan saada parima mänguelamuse. Sama kehtib ka populaarsete online mängude puhul nagu Fortnite Battle Royale, mida saab ka telefonis mängida, kuid süle- või lauaarvutit kasutades on elamus palju etem. Suuri miinuseid sülearvuti ja PC puhul polegi. Tõsi, lauaarvutit ei saa kõikjale kaasa võtta, kuid sülearvuti puhul on ka see probleem lahendatud. Netipulga abil saab sülearvutis mobiilset internetti kasutada ning seetõttu on mängimine võimalik ükskõik kus. Nii saad mängida ka autoga reisides (seda muidugi taga- või kõrvalistmel), kuid kahjuks võib pikema autoreisi korral ka sülearvuti aku tühjaks saada, kui laadimisvõimalus puudub. Sellises olukorras on nutitelefoni ja tahvelarvuti plussiks see, et neid on võimalik autosõidu ajal laadida, kuid siis tuleks oma internetipakett kindlasti üle vaadata ning võimalusel kasutada piiramatut internetimahtu. Kokkuvõtteks on igal seadmel omad plussid ja miinused, mida arvesse võtta, kuid kodus mängimiseks on kindlasti kõige etem variant süle- või lauaarvuti. Pea meeles, et igasuguste online mängude juures on oluline teha iga natukese aja tagant väikene paus, ennast liigutada ja silmi puhata. Online mängud on küll hea ajaviide, kuid mängida tuleks mõõdukalt ning mitte unustada maailma enda ümber.

Artikli märksõnad: 

Sarnased artiklid