Murutraktoristid avavad hooaja
TM
04.05.2018

Laupäeval, 12. mail algusega kell 12 toimub Kose vallas, Harjumaal Eesti meistrivõistluste AVAETAPP murutraktorite kestvuskrossis.

Päeva lõpuks selgub, kellel on kõige kiirem murutraktor Kose rajal ning Baltic Cupi raames saab selgeks, kummas riigis on kiiremad murutraktorid, kas Eestis või Soomes. Lisaks antakse kell 10 start laste ja noorte ATV hobikrossile. Üritust korraldab MTÜ Murutraktorite Liiga.

Tegemist on Murutraktorite Liiga hooaja avamisega ehk avaetapiga, kus võtavad mõõtu Eesti ja Soome kiireimad murutraktorid. Stardijoonel on 20 erinevat murutraktori tiimi. Masinate keskmised kiirused on 50-70 km/h. Võisteldakse vaba- ja standardklassis. Võistlustules konkureerivad nii mehed kui naised võrdsetel alustel. Võistlemas ka teismelistest tüdrukutest koosnev tiim Mustad Lambad. Võistlus kestab 3 tundi. Lisaks saavad ennast proovile panna ka lapsed ja noored ATV hobikrossi võistlusel. See võistlus on saanud traditsiooniks, et tuua juba maast ja madalast motospordi juurde ka neid lapsi ning noori, kes ei tegele motospordiga professionaalsel tasemel, vaid pigem hobikorras.