Multiprinterid
Vesa Ylä-Jääski, Heigo Ensling
02.12.2013

Korralik mitmeotstarbeline printer ühildub sujuvalt koduste arvutite ja nutiseademetega ja seda nii kodus kui sealt eemal olles. Kas samast hinnaklassist, aga erinevate tootjate seadmetel on omaduste ja kasutuskulude osas erinevusi?

Brother DCP-J5520W
Canon Pixma MG5550
Epson Expression Premium XP-510
HP Photosmart 5520 e-All-in-One

Maailm me ümber muutub üha digitaalsemaks, kuid printer on ja jääb veel pikaks ajaks hädavajalikuks kodumasinaks. Internetist alla laaditud kasutusjuhendeid, dokumente ja toiduretsepte on ikka mugavam lugeda paberkandjalt kui arvutiekraanilt. Ja aeg-ajalt on vaja teha mingist dokumendist koopiat või skaneerida mõnd tuhmuma hakkavat fotot.
Võrdluses osalevad tuntud tootjate multifunktsionaalsed tindiprinterid hinnajärguga 100 eurot. Selliste printeritega saab trükkida, skaneerida ja kopeerida, saab ka koopiaid digitaalselt talletada. Testirühma seadmetel on punase, sinise ja kollase tindiga värvikassetid eraldi vahetatavad, mis tähendab kasutajale ilmselget kokkuhoidu, võrreldes odavamate tindiprinteritega, mis sisaldavad tavaliselt üht kolm-ühes tindikassetti. Ökoloogilist jalajälge aitab vähendada ka kahepoolne printimine, mida samuti ei leia hinnalt odavamatest kõik-ühes seadmetest.
Koduvõrguga suhtlemine käib WiFi kaudu, kõik seadmed toetavad kiiret 802.11n standardit. Algne seadistamine toimub küll kiiremini USB-kaabli abil, aga seda väikest kaablijuppi ei leia ühestki komplektist.

Vajadustest lähtuv printer
Enne ostmist tasub rahulikult läbi mõelda, mida ja kui palju kuus prinditakse, milliseid dokumente on vaja skaneerida ja millest teha koopiaid. Etteruttavalt võime öelda, et ükski võrdluses osalev seade ei ole kõrgtasemel kõiges kolmes alaliigis, vaid tegemist on kompromissiga lubatud omadustest.

Testi ja tulemused leiad detsembrikuisest Tehnikamaailmast. NB! Saadaval ka iTunes´i ja Google Play kaudu!

Sarnased artiklid