Mobiiltelefonide müük kasvas aprillis 7% võrra
23.05.2016

Turu-uuringufirma GfK Retail & Technology andmetel müüdi mobiiltelefone Eesti jaemüügis käesoleva aasta aprillikuus võrreldes eelmise aasta sama ajaga 7% võrra rohkem. Veelgi suurema hüppe tegi mobiiltelefonide müügikäive, mis kasvas eelmise aasta aprilliga võrreldes 21% võrra.

GfK statistika alusel müüdi selle aprillis mobiiltelefone Eesti jaemüügis 31 000, aasta varem ulatus see arv 29 000 telefonini. Tele2 müügi- ja turundusdirektori Kristjan Seema sõnul kulutasid eestlased aprillis uute telefonide ostuks ligi 7,8 miljonit eurot (aasta tagasi jäi see 6,4 miljoni euro juurde), millest 1,9 miljonit kulutati online kanalites.

„Aprillis kasutas rekordhulk ehk 5900 inimest võimalust osta oma uus telefon interneti vahendusel. Kõige rohkem kasutavad e-ostukanalit meie kogemuse järgi Samsungi ja Apple’i telefonide eelistajad. Usun, et veebiostlejate protsent tõuseb aasta jooksul veel märgatavalt,“ ennustas Seema.

Elisa juhatuse liikme Andrus Hiiepuu sõnul oli aprillikuu isegi veidi üle ootuste hea kuu seadmemüügis. „Kui tavapäraselt on aprill selline vahepealne kuu, kus sõbrapäev ja naistepäev on läbi ning oodatakse maikuu pakkumisi koolilõpetajatele, siis sel aastal ostsid Elisa kliendid nutitelefone 9% rohkem kui aasta tagasi ning ka nuputelefone pea sadakond rohkem kui mullu,“ andis Andrus Hiiepuu ülevaate aprillikuu trendidest Elisas.

Ilma 4G toeta nutitelefone Eesti mobiilsideoperaatorid praktiliselt enam tarbijale ei pakugi. Nii ulatus GfK Retail & Technology 4G nutitelefonide osakaal tükilises müügis aprillis koguni 97%-ni ja müügikäive 99%-ni.

Elisa esindustes müüdud mobiiltelefonide edetabelis väga suuri muudatusi ei toimunud, küll lisandus uue tulijana Apple viimane mudel iPhone SE ning jätkuvalt on väga populaarne Samsungi viimane lipulaev Samsung S7 Edge.
Populaarseimad brändid Elisa klientide seas olid aprillikuus Samsung, Apple ja Huawei ning tihedalt on nende kannul Sony. Menukaimad nutitelefonid olid aga Samsung Galaxy Core Prime, Huawei P8 Lite ning Sony Xperia M4 Aqua.

Ka Seema sõnul tõusis aprillis Tele2 e-poes ja esindustes iPhone’ide müük, mille põhjust võib otsida nii esimeste iPhone SE mudelite jõudmisest turule kui sellest, et Tele2-st sai ametlik Apple’i edasimüüja.

„Apple’i telefonidele kulutavad meie kliendid rohkem kui viiendiku kogu telefoniostuks kulutatud summast. Kuna Apple ei suuda hetkel piisavalt suurtes kogustes iPhone SE-sid tarnida, siis on uuest mudelist siiski jätkuvalt populaarsem iPhone 6s,“ rääkis Seema.

Samuti on Tele2 klientide seas Seema kinnitusel tõusnud huvi Samsungi telefonide vastu, mille taga on lipulaeva Samsung Galaxy S7 jõudmine poelettidele. Nuputelefonidest ruulivad Tele 2 valikus endiselt Nokia ja Doro mudelid, mis moodustavad vastavalt 2/3 ja 1/3 kõigist Tele2-s müüdud nuputelefonidest.

GfK poolt läbiviidud Eesti jaeturu-uuringu kohaselt müüdi 2016. aasta aprillis 24 000 nuti- ja 7100 nuputelefoni. Hiiepuu märkis, et jätkuvalt eelistavad kliendid üha enam kalleimaid ja parema funktsionaalsusega nuti- ja mobiiltelefone. Nii jätkas telefonide keskmine ostuhind kasvutrendi ka tänavu aprillis - keskmine telefoni ostuhind oli jaemüügiturul 249 eurot, nutitelefonide keskmine ostuhind turul oli 313 eurot.

Elisa esindustes müüdud nutitelefonide TOP 10 aprillis
1. Samsung Galaxy Core Prime
2. Huawei P8 Lite
3. Sony Xperia M4 Aqua
4. Huawei Ascend Y5
5. Samsung Galaxy S6 32GB
6. Samsung Galaxy Grand Prime
7. Samsung Galaxy S7 Edge
8. Apple iPhone SE 16GB
9. Samsung Galaxy A5 2016
10. Nokia 225 Dual SIM