Mess Motoexotika avab motohooaja
11.03.2016

Eesti vanim mootorrattamess Motoexotika avab täna uksed, et tuua enne motohooaja algust külastajateni mootorrataste ja elustiiliga seotud uudiseid. Juba 13. korda toimuval Motoexotikal saab esmakordselt Eestis näha maailma kiireimate mootorrataste klassi kuuluvat kiirendustsiklit.

“Meie eesmärk on alati messil näidata ka midagi sellist, mida laiem avalikkus varem Eestis näinud pole – sedapuhku on selleks maailma kiireimate mootorrataste klassi kuuluv kiirendustsikkel, mis tuuakse kohale Soomest,” rääkis Motoexotika projektijuht Anders Urbel. Top Fuel Super Twin nitrometaanil töötav mootorratas on tema sõnul võimeline veerandmiilisel distantsil saavutama kiiruse üle 380 kilomeetri tunnis. “Võistlusmaa läbib tsikkel vähem kui 7 sekundiga, sealjuures nullist sajani jõudmiseks kulub vähem kui sekund,” kirjeldas ta.

Urbel märkis, et motomessil on esindatud kõik, mis vähegi mototeemaga seotud – uus mototehnika, retrohõngulised mootorrattad ning projektirattad, motovarustus ning kõik muu valdkonda kuuluv, alates motomatkamisest kuni motoklubide ja motospordini välja.

“Aastast-aastasse on Motoexotika raskuskese olnud pisut erinev. Tänavu paneme erilist rõhku elustiilile – messil on kohal Eesti suuremate motofestivalide ja kokkutulekute korraldajad, motospordi eestvedajad ning tsiklite restaureerimise ja ümberehitamisega tegelevad ettevõtted, et kõik huvilised saaksid enne hooaja algust infot ning sündmustel osalemise kokkuleppeid sõlmida,” kirjeldas Urbel ning lisas, et messil on väljas ka mototarvikute ja teemakohase riietuse müüjad. “Eelnevate aastate kogemus näitab, et motomehed ja –naised nii Eestist kui naaberriikidest tulevad messile lisaks melu nautimisele soodsa hinnaga motokaupa ostma – alati on hästi müügiks läinud kõik mootorrattakinnastest kuni ketiõlini välja,” rääkis ta.

Motoexotikal on korraldaja sõnul kanda ka motopisiku levitamise roll. “Kohal on mitu suurt autokooli, kes tutvustavad võimalusi A-kategooria lubade tegemiseks. Samuti pannakse rõhku motospordile – nii tutvustavad legendaarse Vihuri kaubamärgi taastanud Vihurmoto eestvedajad lapsevanematele, millised võimalused on 5-8-aastastel lastel turvaliselt motospordi harrastamiseks,” märkis Urbel.

Hoolimata Eesti väiksusest leidub Urbeli sõnul hulgaliselt entusiaste ning ettevõtteid, kes tegelevad tsiklite taastamise ja ümberehitamisega ning neid meeleldi ka messil näitavad. “Ümberehitatud tsiklite kõrval, mis oma võimsuse ja väljanägemisega külastajaid paeluvad, näeb Motoexotikal vanu tsikleid, mis just vanemas generatsioonis äratundmisrõõmu tekitavad. Noortel jääb vaid imestada, et ka selliste tsiklitega on sõidetud,” rääkis ta. “Motoajaloo tutvustamisse paneb ka seekordsel messil suurt rõhku vanamootorrattaklubi Unic-Moto, mis tähistab ühtlasi 40. tegutsemisaastat,” lisas Motoexotika korraldaja.

Anders Urbel tõi esile, et juubelit tähistavad ka mitmed teised eksponendid – Jõgeva MC igasuvist motomeeste kokkutulekut Jõgevatreffi peetakse juulis juba 25. korda ning kõikidel Motoexotika messidel esindatud olnud Suzuki ja Arctic Cat’i kaubamärkide esindaja AS Ramo tähistab samuti 25. tegutsemisaastat.

Motoexotika 2016 hõivab enda alla kõik kolm ASi Tartu Näitused messihalli ning võõrustab sedapuhku 51 eksponenti.

Motoexotika on avatud 11.-13. märtsini.