Meri, kultuur ja Tehnikamaailm
Tõnu Ojala
12.03.2016

Meri, kultuur ja Tehnikamaailm
Tehnikamaailm katab oma nimele kohaselt laia teemade ringi, kuid tänavu tõstab ajakiri teistest veidi enam esile ühe teema, mis aegade algusest olnud üks tähtsamaid ka TMi jaoks – see on merendus. Nimelt on 2016. aasta kultuuriministeeriumi algatusel kuulutatud Merekultuuriaastaks ja ehkki Merekultuuriaasta programmi eestvedajaks on Eesti Meremuuseum, on tegemist mitmekülgse koostööprojektiga, mille õnnestumisse panustavad väga paljud valdkonnaga seotud inimesed, ettevõtted ja ühendused.
Mõistete „kultuur“ ja „merekultuur“ alla mahub palju väiksemaidki teemasid. Kui Merekultuuriaasta raames plaanitav merelaulude konkurss või kunstinäitus ei pruugi otseselt tõesti meie veergudele sobida, siis merenduse ajalugu, sport (olgu tegu siis purjetamise, mootorpaatide võidusõidu või miks mitte süvasukeldumisega), kõikvõimaliku uue tehnika tutvustused, aga ka paljud sõjandusrubriiki mahtuvad teemad on just see, millest me ka oma 18. tegevusaastal pidevalt kirjutame.
Seega on merendus ja sealtkaudu merekultuur oluline teema ka Tehnikamaailma jaoks. Erineva nurga all käsitletud mereteemat nii meie oma toimetajatelt kui meie tublidelt kaasautoritelt kohtab pea igas Tehnikamaailma numbris. Oleme põhjalikult kirjutanud nii meile ohtralt au ja kuulsust toonud meremuuseumi sünniloost ja selle kuulsamatest eksponaatidest, käinud meremessidel nii kodu- kui välismaal (muide – Tallinna meremess leiab aset juba sel kuul), tutvustanud erinevaid veesõidukeid alates iseehitatud sõudepaatidest, lõpetades tulevikualustega, mis praegu alles unistustes, külastanud ookeanisügavusi, käinud erinevatel regattidel jpm. Kindlasti võtame kursi merele ka tänavu – on ju Merekultuuriaasta! Näoga mere poole!

Sarnased artiklid