Mercedes-Benz Sprinter tähistas 20. sünnipäeva
21.05.2015

Silberauto ja koostööpartnerid tähistasid Tabasalu kardirajal 20 aasta möödumist Mercedes-Benz Sprinteri turuletulekust kaubikumessi ja tarbesõidukite proovisõidupäevaga Mercedes-Benz Roadshow.

1995. aastal sõitis Düsseldorfis asuvast Mercedes-Benzi kaubikutehasest välja esimene Sprinter. See tähendas uue ajastu algust kogu kaubikuloos. See oli esimene kaubik, millel standardvarustuses ketaspidurid ning blokeerumisvastane pidurisüsteem ABS. Samuti oli tegu kõige sõiduautolikuma sõidukiga selle klassi tarbesõidukite seas – kuigi juba toona müüdi kaubikut enim alla 3,5 tonnise täismassiga, valitsesid nende juures enamasti üpris veoautolikud omadused.
Sõiduautolikkus ja mugavus on Mercedes-Benzi kaubikute juures olulised ka täna. Praeguseks on Sprinterist saanud oma klassi kõige mugavam, turvalisem ja säästlikum tarbesõiduk, mis kasutusel erinevates valdkondades ja versioonides – nii kaubikuna, bussina, lahtise kastiga väikeveokina kui mitmesuguste pealisehituste kandjana. Mercedes-Benz Sprinteri keskmine kütusekulu algab vaid 6,3 liitrist 100 kilomeetri kohta. Samal ajal on tegu ainsa kaubikuga, millel on standardvarustuses külgtuule assistent. Lisavarustusse kuulub mitu juhiabisüsteemi, mis on seni olnud eelkõige sõiduautode pärusmaa (liiga väikese pikivahe eest hoiatav kokkupõrke vältimise süsteem, pimenurga-assistent, kaugtule-assistent ja sõiduraja-assistent).
Tabasalus olid vaatamiseks väljas nii tänane, 2013. aasta mudeliuuenduse järgne, kui esimese põlvkonna, 1995. aastal turule tulnud Sprinteri, versioon. Samal ajal aitasid ajaloolist väljapanekut ilmestada ning Mercedes-Benzi aastatepikkust võtmerolli kaubikuturul rõhutada 1950ndate aastate lõpust pärinev praeguse Sprinteri eelkäija Mercedes-Benz L 407 ja Vito 1981. aastal turule tulnud eelkäija Mercedes-Benz MB 100.
Mercedes-Benzi tarbesõidukite eriilmelisi kasutusvõimalusi tutvustasid Mercedes-Benzi koostööpartnerid. Messil osalejatel oli võimalik tutvuda Mercedes-Benzi tarbesõidukite juhitavusega ning ohutu sõidu võtetega kardirajal, proovida slaalomi läbimist ning Mercedes-Benz V-klassi automaatparkimise funktsiooni.