Mercedes-Benz A-klass – Eesti aasta auto 2013
Tõnu Ojala

Tehnikamaailma eestvedamisel 13. korda läbi viidud Eesti aasta auto konkurss tõi võitjate rivvi uue automargi. Esimese Mercedes-Benzina (ja üldse kümnenda automargina) kerkis esikohale uus A-klass.

Vt ka videoklippi ETV saatest Ringvaade.

Tänavune konkurss läks ajalukku äärmiselt ühtlase finaali koosseisuga. Ehkki olemuselt täiesti erinevad, sattusid kokku autod, mis kõik omas segmendis tipus – olgu tegu siis väike- või premium- või suisa sportautodega – nii et erinevalt mitmest varasemast konkursist oli favoriidi ennustamine pea võimatu.

Nagu viimastel aastatel tavaks saanud, kogunes autoajakirjanike žürii Audru ringrajale, kus kõik finalistid veel kord üle vaadati ning siis igaüks oma pingerea kokku pani. Nagu arvata võis, oli arvamusi seinast seina ja õige vähe jäi puudu, et kõigile oleks nii maksimum- kui miinimumpunkte jagatud.

Seekord sai võitjate nimistu uue liikme ning ehkki ka A-klass viimase koha punktidest ei pääsenud, oli lõppsumma piisav, et Mercedes-Benzile läbi 13 aasta esimene esikoht tuua. Nii et pole ka premium-autodel võimatu esikoha poole püüelda – 7 aastat tagasi võidutses seekord II kohaga leppima pidanud BMW 3. seeria. BMW selja taga käis tihe rebimine, kolmandat ja viiendat kohta jäi lahutama vaid kolm punkti. Lõpuks kogus Renault Clio 59, Hyundai i30 58 ja kõige enam vastandlikke hinnanguid teeninud sportautode paar Subaru BRZ/Toyota GT86 – 56 punkti.

Konkursi pingelisust näitas seegi, et 6. koht pole iial teeninud tervelt 54% võitja lõppsummast. 41 punktiga leppima pidanud Peugeot vahetas mulluse esikoha kuuenda vastu, kuid Peugeot näol on endiselt tegu läbi aastate edukaima finalistiga, kelle autod on koguni 8 korral lõppvooru jõudnud. Ühtlasi on 2 korral esikoha võitnud Peugeot Škoda kõrval ainus, kel auhinnakapis mitu võidukarikat (tõsi, Škodal on neid kolm). Küll aga teenis Peugeot enim punkte rahvahääletusel – ju on Peugeot´ fännid altimad oma margi esindaja poolt „välja tulema“ ning tasuks tiitel Eesti rahvaauto 2013.

Ehkki võitja au saab vaid üks auto, tasub meenutada, et kokku mainiti tänavuses avavoorus ligi 40 erinevat uudismudelit ja esikuuikusse jõudsid vaid parimatest parimad.  

Eesti aasta auto 2013
1. MB A-klass                        75
2. BMW 3. seeria                   63
3. Renault Clio                      59
4. Hyundai i30                       58
5. Subaru BRZ/Toyota GT86   56
6. Peugeot 208                      41

Lisainfot Eesti aasta auto kohta, sh eelmised võitjad - vt siit.

Sarnased artiklid