Lux Express investeeris uutesse bussidesse ligi kolm miljonit eurot
TM
07.04.2017

Lux Express investeeris eritellimusel valmivatesse Scania Irizar i8 bussidesse ligi kolm miljonit eurot. Uued luksusbussid valmivad Hispaanias ning jõuavad Eestisse mai keskpaigas.

Lux Expressi bussipark täieneb sel kevadel kaheksa eritellimusel valminud bussiga, mis hakkavad teenindama Tallinnast algavaid bussiliine. “Soetatud bussid on bussitehnika viimane sõna nii reisijamugavuse kui ka keskkonnasõbralikkuse poolest. Bussides on loodud kõik eeldused selleks, et erinevate vajadustega klientide reis sujuks võimalikult stressivabalt,” sõnas Lux Expressi juhatuse esimees Hannes Saarpuu.

Lux Expressi eritellimusel valmivates Scania Irizar i8 Lounge-tüüpi bussides on kokku 45 kohta, sh 15 kohta asub Lounge osas, kus istmed on paigaldatud 2+1 põhimõttel. Lisaks tellis Lux Express kaks 56-kohalist bussi, kus kõik istmed on paigaldatud 2+2 põhimõttel. Busside pikkus on 15 meetrit ja laius 2.55 meetrit, kõrguseks on ligi 4 meetrit.

Uute busside heitgaaside tase vastab Euro 6 normidele ja kütuse kulu on 26 liitrit 100 km kohta. “See tähendab, et ühe reisijakoha viimiseks 100 kilomeetri kaugusele kulub umbes 0,4 liitrit kütust. Võrdluseks näiteks Flirt DMU diiselrongidel on sama näitaja 0,83 liitrit reisija kohta,” tõi Saarpuu näite.

Lux Express on Saarpuu sõnul suutnud aastaid olla Eesti ja ka rahvusvahelisel bussiturul liider ja eestvedaja. “Oleme aastaid pingutanud ja investeerinud selleks, et pakkuda ühistranspordi kasutajatele parimat teenust ning vastata reisijate ootustele neid isegi ennetades. Viisime koostöös Turu-uuringute ASiga äsja läbi uuringu, millest selgus, et kaugliinisõite pakkuva bussifirma valikul on reisijate jaoks väga tähtsad tipptasemel bussid,” sõnas Saarpuu.

Uued luksusbussid hakkavad teenindama Tallinn-Riia ja Tallinn-Peterburi liine. Tallinn-Riia liinile tuleb viis uut bussi ja üks uus luksusbuss hakkab teenindama Tallinn-Peterburi liini. Uued 56-kohalised bussid asendavad olemasolevaid busse, mis vahetatakse uute vastu.

Lux Expressi bussipargis on täna ligi 80 bussi keskmise vanusega 2.7 aastat. 2015. aastal investeeris Lux Express bussiparki kokku ligi 10 miljonit eurot, mille eest soetati 28 uut bussi ning 2016. aastal lisandus bussiparki üheksa uhiuut Scania Irizar bussi maksumusega 4 miljonit eurot. Lux Expressi reisijaid teenindab üle 300 bussijuhti.

Uutes bussides on jätkuvalt varustuses personaalne puutetundlik meelelahutuskeskus, reguleeritavad istmed, pistikud elektroonikaseadmete laadimiseks, iga iste on varustatud turvavööga. Kõikides bussides on tasuta kuumade jookide automaat, WiFi, kliimaseade ja WC.