LG tutvustas maailma esimest painduva ekraaniga OLED telerit
13.01.2014

Tehnoloogiaettevõte LG Electronics (LG) tutvustas tehnoloogiamessil CES maailma esimest painduvat OLED telerit Flexible OLED TV. Unikaalne teler võimaldab kasutajatel parima vaatamiskogemuse saamiseks reguleerida teleri kumeruste nurki nii, nagu varasemalt on nähtud vaid ulmefilmides.

„LG Flexible OLED TV on toode, mida peab enne nägema, kui seda uskuda saab,“ ütles Hyun-hwoi Ha, LG Home Entertainment Company president ja tegevjuht. „Paidlik nõgusa ekraaniga teler on järgmine samm lameekraaniga nõgusast telerist, millega LG jätkab uue generatsiooni telerite evolutsiooni juhtimist.“

LG paindliku ekraaniga OLED teleri erisus kõigi teiste maailmas hetkel müüdavate telerite kõrval on see, et ekraani kumerusi saab vastavalt vaataja soovile teleripuldi abil muuta. Kumeruste ulatuse välja töötamisel arvestati peamiste teguritega, mis mõjutavad telerivaatamise kogemust nagu näiteks ekraani suurus ja vaatamiskaugus. Teleri kumerusi reguleerides saab vaataja iga kord just oma maitsele vastava telerivaatamise kogemuse.

77-tolline teler on tehnoloogilise integratsiooni tulemus, mis hõlmab kõiki innovatiivse teleri tootearenduse juurde kuuluvaid aspekte nagu disain, ekraan, kvaliteedikindlus jne. Flexible OLED TV on läbinud kümneid tuhandeid tunde teste, et tagada unikaalse ekraani usaldusväärsus ja vastupidavus. Painduva teleri turuletoomisega on LG saavutanud nn. kolmikvõidu, olles tutvustanud maailmas esimesena nii lame-, nõgusa- ning nüüd ka paindliku ekraaniga OLED telereid.