Laulupeo e-poes kasutatakse uut kaardimakselahendust
17.03.2014

Digifirma Mobile Digital tegi laulu- ja tantsupeo e-poele Eestis uudse kaardimakse nutilahenduse. Kasutades nutitelefoni, puudub laulupeo särkide ostmisel vajadus ennast kuhugi sisse logida ning vaja on vaid krediitkaarti.

„Tegu on geniaalselt lihtsa lahendusega, kuid aeg polnud küps, et sellega varem Eestis välja tulla,“ kommenteeris rakendust Mobile Digitali arendusjuht Peep Paum. „E-poe jaoks on mobiil nõudlik keskkond, sest kui maksmine pole lihtne ja kiiresti teostatav, siis klient pahatihti lööb käega. Mobiilsete veebipoodide komistuskiviks on olnud senini just kohmakad makselahendused.“

Ostu vormistamine võtab nutitelefoniga keskmiselt aega 30 sekundit ning toimib ilma internetipanka sisselogimiseta, st puudub vajadus ka mobiil-ID lepinguks, paroolikaartide kasutamiseks või muudeks kõrvaltoiminguteks. Ostu sooritamiseks on vaja vaid krediitkaardi või krediitkaardi funktsiooniga deebetkaardi olemasolu.

Mobile Digital on laulupeosärkide ametlik koostööpartner ning laulupeosargid.ee on esimene e-pood, kus Mobile Digitali nutikat kaardimakselahendust kasutatakse. „Laulupeosark.ee on täna kindlasti üks kõige kasutajasõbralikum mobiilne e-pood Eestis,“ lisas Paum.

Mobile Digital on 2012. aastal loodud digifirma, mida on tituleeritud Eesti digitaalse meedia teerajajaks. Ettevõte on keskendunud digitaalsete platvormide arendamisele nutitelefonidele ja tahvelarvutitele. Mobile Digitali meeskonnaliikmete tehtud on Tallinna Kaubamajale Eesti esimene digitaliseeritud ajakiri Hooaeg, koostöös Koolibri Kirjastusega Eesti esimene digiõpik ning Elektrum Eestiga 2013. aasta lõpus ülipopulaarseks osutunud ning auhinnatud elektrinäitude edastamise mobiilirakendus Eletriäpp.