Läti Aasta Auto 2014 tiitli pälvis Škoda Octavia
16.12.2013

Läti Aasta Auto 2014 kaheksa finalisti seas pälvis esikoha 188 punktiga Škoda Octavia, edestades tervelt 78 punktiga teisele kohale jäänud Peugeot 308. Esikolmiku lõpetas Audi A3 Sedan.

Lisaks Aasta Auto 2014 tiitli võitjale autasustati ka muude nominatsioonide võitjaid, millised valiti välja konkursile esitatud 28 uue automudeli hulgast. Väikeautode parimaks valiti Renault Clio, sportautodest sai esikoha Nissan Juke Nismo ning premium-autodest Audi A3 sedaanversioon, mis võitis ka internetihääletuse ning kõige subjektiivsema tiitli - Läti ilusaim auto!

Ajalehe Latvijas Avīze toetajaauhinna saaja valisid seekord toimetuse daamid, kes tagasihoidlikkusega ei hiilanud, eelistades IS-seeria Lexust. Ökoauto puhul tuli valida, kas osta soodsalt ja suhteliselt soodsalt sõita või osta kallilt ning sõita keskkonnasäästlikult ja väga soodsalt. Peale jäi teine lähemine - tiitel läks Opel Amperale.

Et Lätis on maasturid ülimalt populaarsed, anti siin välja koguni kaks tiitlit. Väikemaasturitest edestas kaksikute duo Chervrolt Trax/Opel Mokka napilt Fiat Panda 4x4, suurte "pärismaasturite" seas võttis kindla esikoha Jeep Grand Cherokee.

Selle aasta uudisena anti välja auhind Läti Aasta Autoalane Uuendus 2014 ehk auhind Läti ettevõtjale, kes on silma paistnud huvitava uuendusega auto- või liiklusalal. Sellele pretendeerisid Liepajas ehitatud elektrijalgratas Blue Shock Bike, Liiklusameti info mobiilirakendus ja Jāņa Sēta digitaalsed kartograafia- ja navigatsiooni tooted. Kindlaks võitjaks osutusid viimased.

Läti Aasta Auto konkurss toimub alates 1998. aastast ja sel aastal viidi hääletamine läbi juba 15.korda.